Dlouhý dům ve svahu

Dlouhý dům ve svahu
Interiéry:Martina Rosová
Adresa: Červený Kopec, Trutnov, Česká republika
Projekt:2014-15
Realizace:2015-16
Užitná plocha:209 m2
Zastavěná plocha:157 m2
Plocha pozemku:918 m2


Pozemek v lokalitě Červený Kopec, který si mladý pár vybral pro výstavbu svého domu, je poměrně úzký s výrazným sklonem k jihu. To, spolu s přáním klienta zachovat volnou západní část pozemku pro případnou přístavbu bazénu, značně ovlivnilo tvar domu.

Základní hmota domu je navržena na půdorysu 6,2 x 22,2 m a podle podmínek regulačního plánu stojí na uliční čáře a má sedlovou střechu. Ze západní strany k ní přiléhá tubus schodiště, který ve své jižní části přechází do zastřešení terasy. Fasády jsou sjednoceny bílou omítkou a doplněny okny, zábradlím a střešní krytinou světle šedé barvy.

Do domu se vstupuje v severním průčelí, kde je i garáž s prostorem pro umístění sportovního vybavení a technická místnost. Na prostornou vstupní halu navazuje šatna. Do obytného prostoru o podlaží níže se sestupuje po přímém schodišti, které ve své dolní části nabízí průhled do zahrady.

Obývací pokoj, jídelna a kuchyň sice tvoří jednu místnost, prostor jednotlivých částí je však jasně definován. Na ostrovní kuchyňskou linku navazuje spíž, vysoké skříně a volně stojící americká lednice jsou vestavěné do niky. Za kuchyní je umístěná prádelna, do které ústí shoz na prádlo, pokoj pro hosty s koupelnou a samostatná toaleta.

Ložnicová část skládající se z šatny, koupelny, ložnice rodičů a ložnice dětí je umístěna na úrovni vstupního podlaží. Zastřešení terasy u obývacího pokoje je na této úrovni využito jako terasa přístupná z šatny a dětského pokoje. Dětský pokoj je připravený na budoucí rozdělení na dvě místnosti.

V domě je navrženo řízené větrání s rekuperací tepla. Dům je vytápěn plynovým kondenzačním kotlem a termickými panely.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
krásné
12.03.20 10:00
okap
12.03.20 10:54
okap - odpověď
Michal Rosa
12.03.20 04:44
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT