Projektant/HIP:Atelier Smitka s.r.o – Ing. arch. Daniel Smitka PhD.: technické řešení budovy
Adresa: Kolbenova, Vysočany, Praha, Česká republika
Investor:AFI EUROPE
Projekt:2018-19
Realizace:2021
Užitná plocha:17000 m2
Zastavěná plocha:1500 m2
Plocha pozemku:10000 m2


zpět na článek
6 komentářů
Tohle je bolavá věc!...
šakal
| 22.09.21 10:22
... Ano, když jedete kolem, vypadá to opravdu tak blbě jako na fotkách.

V roce 1973 by to mělo boletickou fasádu s obdélníky petrolejově modrého skla. Ve vestibulu žulovou podlahu a pod keramickou stěnou s abstraktním motivem ve stylu pozdního "bruselu" by trůnila masivní křesla z hnědé kůže na nerezových ohýbaných trubkách. Na stropech kancelářských chodeb by byl zavěšený FeAl nebo akulit a dveře by měly kliky z černého bakelitu (v ředitelském patře hliníkové).

Teď holt tenhle typ baráků vypadá TAKHLE! Neuvěřitelně nudná, pitomá stavba... Zbytečná jak zapomenutý hektometr u zrušené trati (7:- +)
děkuji
Raval
| 23.09.21 09:55
za správné zhodnocení. Když dva dělají totéž, opravdu to není totéž. To, co Stanislav Fiala na DRNu navrhl s lehkostí a vtipem, navíc smysluplně pro zeleň, se stává machou "aby to vypadalo hezky". Tady to spíš působí dojem, že tyče na fasádu dodali delší, nebo že ona se bůhvíproč zkroutily, rozhodně to nevyvolává dojem pohybu. No, možná ano, ale poněkud jiného, než autor mohl zamýšlet.
Špagety
Vích
| 24.09.21 10:35
Je pravda, že DRN je o něco invenčnější, ale v součtu je opět předsazeným roštem podobně korporátně formálním jak toto AFI, či FLOW, Florentinum nebo Masaryčka. Vždy z toho vycházejí špagety, tlusté, tenké, někdy uvařené, jindy syrové. Já dávám přednost domům zděným s okny, které působí solidněji, jsou uveřitelnější a člověk se s nimi snáze identifikuje.
Souhlasím, pane Víchu.
šakal
| 24.09.21 04:44
"Drn" na Národní je jen formalismus před zraky povrchního pozorovatele mnohem důkladněji ukrytý pod nánosem "něčeho zvláštního". Jinak se od tohohle vysočanského výtvoru liší jen tím, že jde o dokončení bloku, a nikoliv o solitér.
"něco zvláštního"
Vích
| 25.09.21 11:39
Přesto, že se považuji za poměrně vnímavého diváka, tak mi DRN nic neříká, je to pro kakofónie nápadů, které ale neskládají srozumitelný celek. Jsem si teď vzpomněl na Stanislava Fialu, jak si v nějakém televizním dokumentu obul dřeváky a pajdal v nich po dvoře a tvářil se komicky. Architektura si s těmito legráckami různých pitoreskních masek prostě nevystačí, je to jen další rouška zakrývající smysl a řád světa. Jak Babiš s korporátním PR od Prchala. Je zvláštní, co mne pod tou triviální maskou napadá za myšlenky. Asi ten hlad po formě a pořádné flákotě už začíná být nesnesitelný. Chtělo by to nějaký poctivý rokenrol.
BRAVO
Rocker
| 03.10.21 10:43
Wow, the Guardians of the neo-functionalist world have spoken. It’s the same MONOLOGUE already 25 years. This rhetoric inspires no one. Perhaps there is a MANIFESTO already telling us how we should all think the same…’stay in the box’…’stay in the box’…’stay in the box’. Rule number one – diagonals are bad and rectangles are good…bravo…and by the way, another 100,000m2 of new buildings will come in around this tower in the next few years, as will several other towers, changing completely the visual landscape of Kolbenova…let’s open a real DIALOGUE then…
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od CMC architects, a.s.