Zemřel irský architekt Niall McCullough

Zdroj
Kabinet architekury
Vložil
Tisková zpráva
27.08.2021 13:00
McCullough Mulvin Architects

20. srpna zemřel ve věku 63 let v důsledku zákeřné nemoci vynikající irský architekt Niall McCullough,
jenž v roce 1986 společně se svojí ženou Valerií Mulvin založil mezinárodně úspěšné studio McCullough Mulvin Architects (MCMA).

McCullough poprvé navštívil Ostravu u příležitosti výstavy "Laboratoř přírody. Geologie/Biologie", kterou inicioval a připravil Kabinet architektury s podporou Galerie výtvarného umění v Ostravě a která byla k vidění ve velkém sále jejího Domu umění.

Není bez zajímavosti, že tato vůbec první prezentace jejich tvorby v České republice byla zásadním impulsem k účasti studia v soutěži na Rekonstrukci bývalých historických jatek pro účely městské galerie v Ostravě, kdy jako jediní ze zúčastněných přispěli pozoruhodným návrhem zohledňujícím mnohem širší okolí řešeného objektu, než to bylo požadováno, včetně radniční budovy ostravského magistrátu.

Jménem Kabinetu architektury vyjadřujeme upřímnou soustrast Valerii a všem v McCullough Mulvin Architects.


Mezinárodní věhlas Niallovi a jeho týmu z MCMA přineslo vítězství v mezinárodní soutěži (2015) na přestavbu rozsáhlého areálu Thapar University v indickém Pandžábu a tato soutěžní vize je postupně úspěšně realizována.


Přeměna hmoty kostela a obklopujících ho struktur ze 13. století na St. Mary's Medieval Mile Museum umístilo studio MCMA na krátký seznam kandidátů na Mies van der Rohe Award 2019, prestižní přehlídky současné evropské architektury.
0 komentářů
přidat komentář

Související články