Norman Foster představil svůj projekt pavilonu Vatikánu na benátském Bienále architektury

Vložil
Tisková zpráva
28.03.2018 21:55
Itálie

Benátky

Lord Norman Foster

Poprvé v historii bude Bienále architektury v Benátkách hostit pavilony svatého stolce. Kurátor Francesco Dal Co vymyslel koncept 10 dočasných kaplí, z nichž každou navrhne jiný světový architekt. Foster + Partners, ve spolupráci s Tecno, postaví jednu z kaplí nacházející se v zalesněné oblasti na jednom z konců benátského ostrova San Giorgio Maggiore.

Ústřední myšlenkou návrhu kaple bylo vytvořit tři symbolické kříže a dřevěnou palubu v krajině, zakryté stanovou membránou. V průběhu času se kříže transformovaly do tensegrity struktury lan a vzpěr, zatímco membrána se vyvinula do dřevěné mřížoviny připevněné ke konstrukci.

Norman Foster na adresu kaple říká: "Náš projekt začal výběrem vhodného místa. Při návštěvě San Giorgia Maggiore, poblíž velkolepého kostela od Palladia a divadla Teatro Verde, jsme našli zelenou plochu se dvěma zralými stromy, které krásně ohraničují výhled na lagunu. Bylo to jako malá oáza ve velké zahradě, dokonalá pro rozjímání. Naším cílem bylo vytvořit malý sakrální prostor se zajímavou atmosférou světla a stínu, vytržený z normálnosti okolního světa, obracející se k vodě a obloze."

Slavnostní otevření kaple se uskuteční v pátek 25. května a pavilon zůstane přístupný veřejnosti do 25. listopadu 2018.
0 komentářů
přidat komentář