Kurátorem 15. arch. bienále v Benátkách je Alejandro Aravena

Zdroj
La Biennale di Venezia
Vložil
Petr Šmídek
19.07.2015 09:30
Alejandro Aravena
Elemental

Prezident benátského bienále Paolo Baratta na včerejší tiskové konferenci představil ředitele nadcházejícího XV. architektonického bienále, kterým se stal Alejandro Aravena z chilského ateliéru Elemental.
Alejandra Aravenu k Benátkám přitom pojí dlouhodobý vztah, neboť se v roce 1991 ještě jako student účastnil V. bienále a po promoci na Universidad Católica de Chile se v letech 1992-93 věnoval postgraduálnímu studiu teorie a historie architektury na IUAV v Benátkách. V roce 2008 pak získal na XI. bienále sošku stříbrného lva pro mladé nadějné architekty.
Zatímco uplynulé bienále pod taktovkou Rem Koolhaase bylo ve znamení ohlížení se do historie a věnovalo se důkladným analýzám elementárních architektonických prvků, tak nacházející bienále v rukou o čtvrt století mladšího hlavního kurátora bude „prozkoumávat nové výzvy a prokazovat vitalitu architektury ve všech koutech světa.“
Patnácté bienále architektury v Benátkách potrvá opět půl roku od 28. května do 27. listopadu 2016.

“There are several battles that need to be won and several frontiers that need to be expanded in order to improve the quality of the built environment and consequently people’s quality of life. This is what we would like people to come and see at the 15th International Architecture Exhibition: success stories worth to be told and exemplary cases worth to be shared where architecture did, is and will make a difference in those battles and frontiers.
The 15th International Architecture Exhibition will be about focusing and learning from architectures that through intelligence, intuition or both of them at the same time, are able to escape the status quo. We would like to present cases that, despite the difficulties, instead of resignation or bitterness, propose and do something. We would like to show that in the permanent debate about the quality of the built environment, there is not only need but also room for action”.

Alejandro Aravena

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články