Dokončení Broad Museum v LA od DS+R

Na Grand Avenue v centru v Los Angeles se letos na konci září otevře nové sídlo umělecké nadace Broad Art Foundation, pro níž měli v historii možnost stavět muzea Renzo Piano (LACMA 2008) nebo Zaha Hadid (Michigan State University 2012).
Sbírky manželů Broadových, kteří se rozhodli věnovat na stavbu nového muzea 200 milionů dolarů, čítají na dva tisíce uměleckých exponátů. Právě dokončované muzeum vzniklo podle vítězného návrhu newyorských architektů Diller Scofidio + Renfro. Projekt nazvaný „Závoj a sklepení“ tvoří dvě odlišné hmoty: horní podlaží s rozlehlým výstavním sálem je zastřešeno lehkou voštinovou konstrukcí, zatímco mohutná spodní část obsahuje vstupní a obslužné místnosti. Muzeum se snaží nevyčleňovat od okolního světa působit spíše “porézně a děrovaně“.
První příležitost prohlédnout si velkolepé prostory o celkové rozloze 7300 m², byla již v polovině února, ale hlavní výstava představující umělecká díla amerických ikon druhé poloviny minulého století je naplánována na konec léta.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články