Výstava dřevěné architektury na piazzettě Národního divadla

Zdroj
Salon dřevostaveb
Vložil
Tisková zpráva
30.03.2023 12:00
Od 19. dubna do 17. května proběhne na piazzettě Národního divadla kurátorská výstava dřevěné architektury, která se koná v rámci Salonu dřevostaveb, festivalu a výběrové přehlídky současné dřevěné architektury v Čechách a na Slovensku.

Součástí výstavy je také volně přístupná akce s osvětovým záměrem Den dřevěné architektury, která se uskuteční 20. dubna v budově Nové scény Národního divadla při náměstí V. Havla od 13 hod. Vedle veřejných prezentací vybraných architektonických ateliérů a rozhovorů s architekty nabídne přehlídku současných moderních technologií a zajímavých materiálů spojených s dřevostavbami.

Přilehlá venkovní expozice třiceti osmi architektonických počinů v oblasti dřevostaveb v Česku a na Slovensku se zaměří na nejaktuálnější projekty. Přinese rovněž příklady čerstvě dokončených zahraničních realizací velkého měřítka. Výstava je koncipovaná jako kutilská dřevěná instalace skromných rozměrů. Kromě toho, že na ploše 91 m² představí ty nejzajímavější dřevěné stavby, oživí také veřejný prostor a nabídne kolemjdoucím relaxační zážitkovou zónu.

Autorem návrhu instalace je architekt Tomáš Bém, který v ní zhmotnil ideu geneze dřeva – divák prochází třicet metrů dlouhým koridorem ze přírodního surového řeziva až k pětimetrovému altánu z dřevěného systému CLT, v němž je možné se posadit a pocítit kouzlo dřevěného interiéru. Projekt, který ovládne a provoní celý prostor náměstí Václava Havla, si předsevzal za cíl vnést téma udržitelné architektury přímo do centra Prahy. Stane se nepřehlédnutelným místem setkávání a inspirace pro odpovědný životní styl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články