Tajemství plzeňských interiérů Adolfa Loose: Dále do světa

Zdroj
Petra Jungwirthová, tisková mluvčí Českých center
Vložil
Tisková zpráva
20.11.2020 08:25
Izrael

Tel Aviv

Dovolujeme si Vás informovat o novém projektu Loos and Pilsen. U příležitosti výročí 150 let narození architekta Adolfa Loose vznikla multimediální výstava, kterou připravil Petr Domanický ze Západočeské galerie.
Jejím cílem je představit Loosovu unikátní interiérovou tvorbu, vzniklou v rámci architektova dlouhodobějšího působení v Plzni v první třetině 20. století, která není širší veřejnosti v zahraničí příliš známá.
Zahájení tohoto putovního výstavního projektu se koná 1. 12. 2020 v galerii Bauhaus Center v Tel Avivu, odsud pak loosovské téma pokračuje dál do sítě Českých center, a to do  New Yorku, Paříže, Tokia, Bruselu, Berlína, Mnichova. V květnu a červnu příštího roku pak potěší také speciální uvedení výstavy návštěvníky Českého centra Vídeň v Rakousku.    
Výstava je členěna na tři tematické části. V té úvodní je stručné představení Loose a jeho životního příběhu i tvorby. Pak následuje popis plzeňských interiérů s informacemi o rodinách zadavatelů, přičemž se návštěvník výstavy může podívat do interiérů prostřednictvím interaktivních obrazovek a prohlédnout si fotografie a další dobové dokumenty. Závěr výstavy je věnován pátrání po osudech původních majitelů a jejich potomků. 

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články