Olověný dušan 2006

Vložil
Jana Vencálková
15.04.2006 16:50
Výstavy

Museum Kampa, U Sovových mlýnů 2,118 00 Praha 1
18. března - 28. dubna 2006

"Olověný Dušan" je už třináctým rokem soutěží na fakultě architektury. Slovo "soutež" možná není úplně správné. Pravá "soutěž! probíhá většinou trochu jinak, nejdřiv si přečtete zadání, pak přemýšlíte jestli se opravdu přihlásíte, pak si vyzvednete podmínky a pak musíte stihnout termín odevzdání.
Určitá analogie je sice i tady. - přihlásíte se do ateliéru - vyberete si zadání nebo vám bude přiděleno a pak jej musíte na konci semestru určitý den do dvanácti hodin odevzdat.
Ale zásadní rozdíl je v tom, že se nehlásíte na "soutěž Dušana" - hlásíte se do ateliéru na projekt.
A pak se "náhodou" stane, že během dvou týdnů, kdy jsou projekty vyvěšeny, projde školou, většinou někdy v noci, porota složená z odborníků - jako například tento rok to byli - profesor ŠIK, architekt JIRAN, architekt KUZEMENSKÝ, architekt MATULA a architektka VENCLÍKOVÁ.
Během dvou dnů procházejí ateliéry tam a zpět, fotí projekty, které je zaujaly a pak se dlouze radí, a pak nominují - jak jednotlivce tak ateliéry.
Nominováni a vybráni letos byli IRENA MACHANDEROVA, VOJTĚCH KAAS, LAIA IBANEZ ALABADÍ, PAVEL NOSÁL, ALEŠ REISKÝ.
A z ateliéru - ateliér KOUCKÝ-LISECOVÁ, ŠÉPKA-HÁJEK.
Pak se ještě jednou porotci radí a nakonec, asi po měsíční přestávce, kdy se jim všechny projekty uleží v hlavě vyberou vítěze.
Letos se vítězným projektem staly HOLEŠOVICE IRENY MACHANDEROVÉ
Synomymum pro všechny projekty by se tento rok dalo použít slovo "KOHERENTNÍ " - a to pouze cituji jeden z postřehů poroty.

kurátor výstavy: Ing. arch. Jana Vencálková
grafika: Ing. arch. Tomáš Legner
film "dušan was lost": Martin Duda
hudba: Filip Míšek / khoiba
anglický překlad: Ing. Jana Stratilová
0 komentářů
přidat komentář

Související články