Zlín vyhlásil architektonickou soutěž na úpravy náměstí Míru

Vložil
ČTK
13.07.2018 10:25
Zlín

foto: www.zlin.eu

Zlín - Zlínský magistrát vyhlásil veřejnou architektonickou soutěž na úpravy náměstí Míru a jeho okolí. Měl by z ní vzejít návrh, jak nejrušnější prostor v centru krajského města modernizovat. ČTK to dnes řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

"Záměrem je nejen vylepšit vzhled náměstí Míru a přilehlých ploch, ale také řešení problémů s parkováním v centru. Soutěž je zaměřená i na neutěšenou plochu před kostelem sv. Filipa a Jakuba,"
uvedl primátor Miroslav Adámek (STAN).

Současný vzhled náměstí Míru pochází z konce 80. let minulého století. Z hlediska funkčnosti a vzhledu už podle magistrátu nevyhovuje. Nová podoba má proto být modernější a vstřícnější k pořádání kulturních a společenských akcí. Chystaná proměna se dotkne i zeleně a restauračních předzahrádek, ve spolupráci se soukromými investory město prověřuje i možnost podzemního parkování. "Jedním z důležitých prvků k řešení bude pódium a také okolní ulice, tedy Rašínova a část ulice Bartošovy. Pozornost bude věnována i části třídy Tomáše Bati mezi náměstím a tržištěm," uvedl vedoucí oddělení prostorového plánování Ivo Tuček.

O kvalitě návrhů a jejich vhodnosti pro město rozhodne odborná porota. "Je sedmičlenná a z pravidel České kanceláře architektů vyplývá, že její převážná část musí být tvořena nezávislými odborníky, v tomto případě architekty," uvedl Dvořák. Soutěž bude dvoukolová, její výsledky by měly být známy koncem letošního roku.

Náklady na proměnu náměstí se odhadují na desítky milionů korun, práce proto budou pravděpodobně rozděleny do několika etap. Nezačnou však dříve než příští rok.

Náměstí Míru tvoří přirozené centrum města a bývá dějištěm nejvýznamnějších akcí. Dříve se jmenovalo Hlavní a Masarykovo. Poslední zásadnější změna byla v roce 2001, kdy z náměstí byly odstraněny prodejní buňky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články