Zlín vyhlásí soutěž na využití prostoru pod sportovní halou

Vložil
ČTK
30.06.2020 13:20
Zlín

Zlín – Zlínský magistrát plánuje v září vyhlásit urbanisticko-architektonickou soutěž na využití prostoru u sportovní haly v Březnické ulici v centru města. Území má rozlohu asi 2,5 hektaru. Původně tam měl stát obchodní komplex, ze stavby však sešlo a město poté pozemky vykoupilo. Cílem je v místě v budoucnu vybudovat multifunkční čtvrť, řekl dnes novinářům náměstek primátora Pavel Brada (ANO).


V místě by podle představ města mělo vzniknout nové bydlení, komerční prostory, sportoviště, muzeum nebo parkovací dům. "Myslíme si, že parkovací dům je určitě potřeba. Jak pro centrum Zlína, tak i pro čtvrť Letná. A myslíme si, že by tam měly být pravděpodobně i nějaké sportovní plochy, i se nám velmi líbí muzeum veteránů. Všechny kroky, které realizujeme, tak mají za cíl zvýšit atraktivitu města, udělat z něj opravdu nezpochybnitelné regionální centrum," uvedl Brada.

Už na začátku roku vyzvalo město obyvatele a investory, aby zaslali podněty na využití prostoru pod sportovní halou. Figurovaly mezi nimi mimo jiné právě parkovací dům, muzeum veteránů nebo malometrážní byty. Mezi návrhy nechyběl ani akvapark, město však o jeho vybudování momentálně neuvažuje, uvedl Brada.

Město dává jako zadavatel soutěže ve zmíněné lokalitě přednost umístění více menších objektů, které by měly být vzájemně provázané. S vyhodnocením soutěže počítá magistrát letos v prosinci, první stavební práce by podle Brady mohly začít už v roce 2022. Podílet se na nich zřejmě bude jak město, tak i soukromé subjekty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články