Stát vypsal soutěž na stavbu nové Krejcarové lávky v Sokolově

Vložil
ČTK
17.10.2018 14:25
Sokolov

Sokolov - Ministerstvo financí vypsalo tento týden veřejnou zakázku na demolici a výstavbu nové Krejcarové lávky v Sokolově. Pěší most přes řeku Ohři, který spojuje Staré náměstí s rekreační lokalitou Jižní lom, je dlouhodobě ve velmi špatném technickém stavu. Výstavba nového by měla stát asi 50 milionů korun, vítěze stát vybere zřejmě v listopadu. Vyplývá to z informací ve věstníku veřejných zakázek.


"Firmu pro výstavbu samotné lávky vybere ministerstvo financí, protože peníze na stavbu půjdou z prostředků na zahlazování následků důlní těžby. Město zajistí výstavbu veřejného osvětlení a kamerového systému," řekl dnes ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

Nový most by měl být úplně odlišný od současného. Zchátralou konstrukci nahradí lanová lávka, zavěšená na ocelových lanech. V některých částech bude široká až šest metrů, což je oproti současnému stavu téměř trojnásobek. Nová lávka tak bude pohodlná jak pro chodce a rodiny s kočárky, tak třeba i pro cyklisty.

Obyvatelé Sokolova Krejcarovou lávku hojně využívají, zejména po revitalizaci části Jižního lomu. Její technický stav ale dělá městu dlouhodobě starosti. Projekt na rekonstrukci mělo město hotový už několik let, původně se ale stavba měla vyšplhat až na 80 milionů korun. Přepracováním se podařilo náklady snížit na zhruba 40 až 50 milionů korun. Samotná stavba by měla začít zřejmě v roce 2019.
0 komentářů
přidat komentář

Související články