Vložil
ČTK
11.02.2020 15:45
Přelouč


zpět na článek
2 komentáře
už jsem hlasoval
Filipovský
| 12.02.20 01:52
Návrhy Hájka, Košaře a Formanové jsou naprostý odpad. Na Masarykovo náměstí se naprosto nehodí.
Už jsem hlasoval pro Maléře.
novostavba na náměstí
Martin Hurin
| 13.02.20 09:04
Je škoda, že už se začíná jít cestou zdravé domy bourat jen proto, že jejich rekonstrukce by byla dražší než novostavba. Tady, aspoň podle internetového hlasování, snad zvítězí návrh, který je replikou původní stavby, Pokud ne, historický ráz náměstí se zcela setře. Navíc, to, že původní dům byl odskočený od uliční čáry mělo svůj důvod. Na mírně svažitém a stáčejícím se náměstí vytvářel dostatečný odstup pro hlavní dominantu věže Občanské záložny. Ostatní návrhy, jak tvarem, materiálem či barevností toto nerespektují, zbytečně na sebe upozorňují a jednotný dojem z náměstí naruší.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.