Praha 3 vybrala podobu chystaného domu pro seniory od Projektil architekti

Vložil
ČTK
16.02.2022 20:00
Praha

Projektil architekti

Praha – Plánovaný domov pro seniory v ulici Pod Lipami navrhne pro Prahu 3 studio Projektil architekti, které uspělo v architek- tonické soutěži. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Zuzana Křížková. Novostavba vznikne na místě nynějšího domova, který je podle vedení městské části kapacitně i technicky nevyhovující.


Současnou dvoupatrovou budovu má podle vizualizace vítězného návrhu nahradit objekt se čtyřmi nadzemními podlažími. Kapacita nového domova má být podle dřívějších informací s 50 lůžky asi dvojnásobná. Kromě pobytové části má být součástí nového zařízení denní stacionář a víceúčelový sál nebo kavárna. Náklady městská část odhaduje na 120 milionů korun bez DPH.

"Chceme nabídnout nové kapacity a zásadně zlepšit úroveň pobytové péče o seniory. Přejeme si, aby nové zařízení bylo otevřené a přinášelo přidanou hodnotu svému okolí. Jeho součástí proto bude i víceúčelový sál, návrh také myslí na prostory pro kavárnu, kadeřnictví a lékařskou ordinaci,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení). Radnice nyní vítěznému studiu zadá vypracování projektové dokumentace stavby.

Do prvního kola soutěže se přihlásilo 23 zájemců, z nichž porota složená ze zástupců městské části a nezávislých architektů vybrala pět ateliérů, které připravily soutěžní návrhy. Na druhém místě se umístilo studio Pavel Hnilička Architects+Planners a na třetím Schindler Seko architekti. Porota podle informací městské části na vítězném návrhu ocenila kultivované a přiměřené řešení návrhu, dispozice pokojů s možností umístit lůžka u oken, celkovou přehlednost a přístupnost společných prostor a krajinářské řešení okolí budovy.

Praha 3 nedávno vybrala také vítěze architektonické soutěže na na podobu nové školky v Jeseniově ulici, která má rovněž nahradit stávající nevyhovující objekt. Radnice také začátkem roku vyhlásila vítěze umělecké soutěže na podobu vodního prvku, který by měl být u historického schodiště z Táboritské do Chelčického ulice na místě, kde dříve stála vodní pumpa.
0 komentářů
přidat komentář

Související články