Park za pivovarem ve Vysokém Mýtě - výsledky soutěže

V parku za pivovarem slibují vyžití i relaxaci

Zdroj
Orlický deník
Vložil
Tisková zpráva
04.11.2016 19:10
Vladimír Balda
VLADIMÍR BALDA architekt

Takřka na zrušení se zdála být architektonicko-krajinářská soutěž, která hledala podobu parku za pivovarem. Došly totiž pouze dva návrhy. „Čekali jsme větší zájem," podotkl městský architekt Milan Košař s tím, že se nakonec ukázalo, že ke zrušení nebyl důvod. Oba návrhy totiž splňovaly podmínky a byly dostatečně kvalitní. „Každý měl rozdílné pojetí řešeného území," nastínil architekt.
Městské pojetí parku zvolila autorská dvojice Vladimír Balda a Lucie Baldová. Bystře využili dvou os ulic Školní a Zedníčkova a do vzniklého prostoru vsadili jakýsi prostor s mobiliářem. Po obvodu parku pak zvolili cestičku s napojením na vstupy do parku. Druhý návrh autorů Jakuba Meda a Johany Šimčíkové naopak volil podobu téměř lesoparku s důrazem na zeleň. K oběma návrhům měli porotci několik výtek. „S ohledem na některé nedostatky obou návrhů se porota rozhodla, že nebude udělena první cena," konstatoval místostarosta Martin Krejza. Druhou cenu dostal návrh architekta Baldy a třetí cenu pak návrh architekta Meda.
Poslední slovo měl nakonec, ač nerad, právě místostarosta Martin Krejza. „V porotě jsem byl jako náhradník pana starosty, který byl nemocen. A došlo k situaci, kterou jsem si nepřál, kdy názory odborné části poroty se krásně rozdělily a já jako naprostý laik jsem byl tím jazýčkem na vahách. A mně se líbily oba návrhy," konstatoval s úsměvem Martin Krejza. „Ale návrh číslo jedna se mi líbil o něco víc, takže mým hlasem získal druhou cenu. Oba návrhy ale potřebují nějakým způsobem dotvořit, s oběma autory budeme dál jednat," doplnil.
Soutěž město vyhlásilo 20. července a architekti mohli své návrhy podat do 14. října 2016. Rozhodnutí poroty potvrdila ve středu i rada města. „V příštím roce už bychom chtěli mít dokumentaci a všechna povolení, abychom mohli požádat o dotaci a v roce 2018 park vybudovat," nastínil další kroky starosta František Jiraský.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články