Na analýzu využitelnosti koncertního sálu v Praze je vypsán tendr

Vložil
ČTK
03.12.2019 08:45
Stanislav Bažant: Filharmonie na Vltavské
Praha - Institut plánování a rozvoje hlavního města vypsal soutěž na zpracovatele analýzy využitelnosti plánovaného koncertního sálu v Praze. Cena zakázky je 6,5 milionu korun, termín na její zhotovení je šest měsíců. Zájemci o účast v tendru se mohou hlásit do 15. ledna, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Koncertní sál by měl vzniknout v lokalitě metra Vltavská, s otevřením se počítá v roce 2030.


Analýza má představit nejvhodnější řešení využití lokality, formulovat nejlepší stavební program budovy a způsob jejího provozování. Dále má nalézt nejvýhodnější způsob financování investic i provozu. Zabývat se má také vyřešením dalších pro uskutečnění celkového stavebně provozního programu podstatných otázek.

V rámci hlavního města se výstavbou nového koncertního sálu zabývá projektový tým, který vede architekt Martin Krupauer. Ten je zároveň předsedou komise rady hlavního města pro vznik koncertního sálu, která byla zřízena v říjnu. "Nové hudební centrum se stane iniciačním bodem a symbolem přeměny jednoho z největších a nejdůležitějších pražských brownfieldů Bubny - Zátory. Mělo by se jednat o každodenně živý, otevřený a plně využívaný prostor pro všechny Pražany a návštěvníky metropole," uvedl před časem primátorův náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09).

Stavba koncertního domu nejmodernějších parametrů se sálem, který by pojal zhruba 2000 posluchačů, by podle odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun. Další 2,5 až tři miliardy korun bude nutné podle Hlaváčka investovat do infrastruktury na Vltavské.

Diskuse o stavbě velkého koncertního sálu v Praze se vedou desítky let. Nejvíce se řešilo vhodné místo. Sál mohl v 90. letech vzniknout na Letné - na místě, kde se uvažovalo také o výstavbě Národní knihovny podle návrhu architekta Jana Kaplického. Japonští investoři chtěli stavbu věnovat České filharmonii ke 100. výročí. Tehdejší ministr kultury Milan Uhde a primátor Milan Kondr jejich nabídku odmítli.
17 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Filharmonie na Vltavské
Vích
03.12.19 09:08
zdravý rozum
Španihelová Tereza
04.12.19 08:51
Filharmonie na Revolucni?
Dr.Lusciniol
04.12.19 12:55
jak by se tam mohla vejít ..Mohla
Dr.Lusciniol
05.12.19 11:02
zobrazit všechny komentáře

Související články