Ještěd f kleci 28 - pozvánka na vyhlášení

za letní semestr 2021/2022

Zdroj
Anna Böhmová, tým JFK
Vložil
Tisková zpráva
24.06.2022 09:00
Liberec

Ida Chuchlíková
Michal Kohout
Petr Hájek

Ještěd f kleci je soutěž na půdě Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci pořádaná jejími studenty.
Tento ročník zakládáme na snaze oživovat opomíjená místa města Liberec. Program proto směřujeme na ně.
Červnový 28. ročník akce zahájíme v pondělí 20.6. ve velkém stylu, a to koncertem kapely Hello Marcel v nejstarším biografu Liberce, v art-deco kině Varšava!
V úterý 21.6. si v antikvariátu a knihkupectví Fryč budeme moct poslechnout přednášku o majetkových proměnách v Liberci ve 20. století, což nám osvětlí proč nyní Liberec vypadá tak jak vypadá.
Středeční odpoledne a večer strávíme ruční výrobou sešitů, tématicky, na Papírovém náměstí v Liberci, ve spojení se zdejším podnikem - Stereo cafe.
Ve čtvrtek budeme promítat architektonicko umělecký film a načerpáme sílu na páteční vyhlášení.
V pátek práce studentů FUA za uplynulý semestr ohodnotí naši letošní porotci. Jsou jimi umělec a performer Jiří Kovanda, urbanista Michal Kohout, krajinářská architektka a urbanistka Ida Chuchlíková, architekt Petr Hájek a 3 kurátorky: Kristýna Hájková, Diana Kněžíková a Alžběta Horáčková.
Brány ateliéru s vystavenými pracemi otevřeme veřejnosti již v 18:30. Kromě vystavených prací se zde můžete těšit na občerstvení, stánek s nápoji a DJ.
Vyvrcholením večera a celého Ještědu f Kleci bude slavnostní vyhlášení vítězů a nominovaných Ještědu f Kleci #28, které začne ve 20 hodin.
Po vyhlášení nesmí chybět ani afterparty, kdy nám v hospodě Vokno zahraje pražský interpret Obi-wan smouker a další DJs.
Program tentokrát nekončí v pátek, ale pokračuje až do sobotního večera. Od dopoledních 11 hodin do 19 večerních bude náš ateliér se studentskými semestrálními pracemi otevřen veřejnosti. Během dne pak proběhne i komentovaná prohlídka ateliérem, pod vedením bratrů Jana a Petra Stolínovými.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články