Ješted f kleci 25 - pozvánka na vyhlášení

za zimní semestr 2020/2021

Zdroj
JFK tým
Vložil
Tisková zpráva
21.02.2021 13:25
Liberec

Pavla Melková
Alžběta Brůhová

Ještěd F Kleci je studentská soutěž pořádaná již po dvacáté páté koncem každého semestru na půdě Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci.
JFK týden zahájíme 22. února 2021 videohovorem s porotci a jejich prezentací formou Pecha Kucha.
Ve čtvrtek 25.února se porota na základě společné debaty shodne na vítězích v kategoriích architektura a umění. Výsledky soutěže budou odhaleny následující den, tedy v pátek 26.února, formou slavnostního streamu, na který jsou všichni fanoušci JFK srdečně zváni. 
Současný ročník je již druhý, kterému je znemožněn tradiční průběh v ateliéru Karla Hubáčka na Technické univerzitě. Proto byl vytvořen virtuální ateliér, ve kterém budou vystaveny studentské práce a do kterého lze tedy nahlédnout i v případě, že se zrovna nevyskytujete v Liberci. 
Studentské práce budou hodnotit: Pavla Melková, architektka a teoretička architektury, Adam Štěch, publicista a jeden ze zakladatelů kreativní skupiny OKOLO, Alžběta Brůhová, architektka a zakladatelka skupiny Architektky a duo mladých designérů Eduard Hermann a Matěj Coufal.
Jelikož musí soutěž v současné situaci proběhnout on-line, mírným odreagováním od obrazovek počítačů jsou výstavy ve výlohách, které budou od začátku JFK týdne probíhat za skly šesti oblíbených libereckých podniků. Ideou je vytvořit městskou procházkovou trasu za uměním a podpořit tím podniky, které to momentálně nemají lehké. Vystavujícími jsou David Hanvald (Vokno), Veronika Čertíková (HRST), Filip Dvořák (Bistro Široká), Jan Měřička (Výčep), Jan Picko (Kino Varšava) a Anina Menger (Mikyna). Mapa podniků a umělců bude k nalezení na webových stránkách, Facebooku a Instagramu Ještědu F Kleci. 
Jako každý ročník, i tento má svůj vlastní vizuál vytvořený mladými grafiky Darjanem Hardi a studiem ZDAAR. Novinkou je Merch na doma – ponožky ve spolupráci s Lindou Retterovou alias ROE vytvořené technikou sítotisku a trika nesoucí grafiku JFK. Merch bude k zakoupení v libereckém design shopu HRST.
Těšíme se na Vás u obrazovek i v libereckých ulicích, tým JFK
0 komentářů
přidat komentář

Související články