Hradecký kraj vypíše druhou soutěž na opravu vily gymnázia

Vložil
ČTK
14.04.2020 20:20
Hradec Králové

Josef Gočár

Hradec Králové – Královéhradecký kraj se napodruhé pokusí vybrat firmu, která zajistí rekonstrukci vily v areálu Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Předpokládaná nejvyšší přípustná cena zakázky je 11 milionů korun bez DPH. Vyhlášení soutěže dnes schválila rada kraje, sdělili ČTK zástupci hejtmanství.


Do první soutěže se přihlásily dvě firmy, z nichž jedna výrazně překročila cenu a druhá, s nižší cenou, od podpisu smlouvy odstoupila z kapacitních důvodů. "Rekonstrukce by mohla začít v červenci letošního roku a potrvá přibližně rok," uvedla mluvčí kraje Sylvie Velčovská.

Objekt o jednom podzemním a dvou nadzemních podlažích vznikl ve 20. letech minulého století podle návrhu architekta Josefa Gočára. Vila je kulturní historickou památkou a je v areálu školy, kterou Gočár vyprojektoval.

"Zakázku na stavební práce vyhlašujeme již podruhé, museli jsme zakázku zrevidovat, navýšili jsme předpokládanou hodnotu zakázky z 10 milionů korun na nejvýše přípustnou 11 milionů korun bez DPH. Věřím, že se tak zadávacího řízení zúčastní více dodavatelů. Termín, do kdy mohou zájemci podávat nabídky, bychom mohli vědět do týdne," uvedl radní pro investice Václav Řehoř (ODS).

Rekonstrukce objektu má za cíl zachovat jeho původní charakter a vzhled včetně původního materiálového a barevného řešení. Opravy se budou týkat také vnitřku budovy, například vstupní haly, stropů nad druhým nadzemním podlažím, kanalizace, rozvodů, dojde i na výměnu podlahových konstrukcí. Stavbaři vymění také výplně dveří a oken.

Hlavní budova gymnázia byla nedávno nákladně rekonstruována, oprava trvala od června 2012 a přišla na 99,5 milionu korun včetně DPH. Výuka po opravě začala na jaře 2014. Zhruba dvě třetiny nákladů opravy uhradila dotace z fondů Evropské unie.

Gymnázium spolu s Muzeem východních Čech a labskou elektrárnou Hučák patří k nejvýznamnějším stavbám z počátku moderní architektury v kraji.
0 komentářů
přidat komentář

Související články