GASK vypisuje novou soutěž na výstavbu kongresového centra

Vložil
ČTK
18.07.2019 22:00

Kutná Hora - Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře vypisuje nové výběrové řízení na přestavbu bývalé konírny na kongresové centrum. Do prvního tendru se nikdo nepřihlásil, řekla dnes ČTK ředitelka galerie Jana Šorfová. V minulosti budova sloužila jako jízdárna pro rakouské oficíry, dnes v ní návštěvníci parkují. Podle Šorfové je přitom v areálu míst k parkování dostatek.


"Do prvního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. Bylo vypsáno znovu a doufejme, že se již podaří najít stavební firmu," uvedla Šorfová. Předpokládaná cena zakázky je 18 milionů korun bez DPH.

Bývalá konírna se má přeměnit na multifunkční sál, v němž budou pořádány kongresy a kulturní představení. Kapacita může být téměř 800 míst, z toho polovina by měla být k sezení.

Sál má být podle krajského radního pro kulturu Karla Horčičky (ČSSD) i pronajímán, takže bude představovat nový zdroj příjmů pro galerii. Šorfová už dříve poukázala na to, že v létě se při nepříznivém počasí budou moci dovnitř přesunout operní představení pořádaná pod širým nebem a nebude nutné je rušit.

Galerie Středočeského kraje sídlí v bývalé jezuitské koleji. Zaměřuje se na výtvarné umění 20. a 21. století. Vedle stálých sbírek organizuje řadu výstav a doprovodných programů.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Počet parkovacích míst
M. Kolbin
25.09.19 10:45
zobrazit všechny komentáře

Související články