Zeleň přijala pozvání do interiéru: vertikální zahrady značky ČAROKVĚTY

Vložil
Tisková zpráva
10.04.2018 07:00
Libí se vám myšlenka propojit ve svém díle zeleň se stavbou?
Použili jste už ve svém projektu vertikální zahrady?

 

Vertikální zahrada nezatěžuje provozovatele neustálým zaléváním a nadměrně nezabírá prostor interiéru, který je přesto plný rostlin.


Pokud je vertikální zahrada umístěna na místě podnikání, jsou klienti uvítáni tím nejvřelejším způsobem. Po instalaci v bytě se pak stává nástrojem k odpočinku a zároveň kvalitním prostředím pro rozvoj dětí.
 

V principu je vertikální zahrada sofistikovaným květináčem pro pěstování rostlin na kolmé ploše. Technologie pro udržení růstu ve vertikálním útvaru bývá různá. My používáme systém vegetačního pláště. Skládá se ze souvrství geotextilií - technické a pohledové, které tvoří na pevném podkladu propojené kapsy. Ty jsou osázeny rostlinami. Napojením na elektřinu, případně vodu a kanalizaci, je možné díky moderní technice udržovat optimální růstové prostředí v automatizovaném režimu.

PŘEDNOSTI NAŠEHO SYSTÉMU:

Důraz na dlouhou životnost materiálů

Při vývoji naší originální technologie jsme kladli důraz na jednoduchost, spolehlivost a šetrnost k životnímu prostředí. Používáme kvalitní a inertní materiály s příslušnými certifikáty. Jejich trvanlivost 20 a více let nám dává možnost poskytnout klientům dlouhodobé záruky na konstrukční prvky.


Technologie na míru klientům

Novinky na trhu materiálů a technologií, ale také nestandardní požadavky našich klientů, jsou impulzem k dalšímu inovování produktu. Naší hlavní doménou je efektivní řešení na míru a flexibilita instalačních možností. Naše technologie není omezena parametry jako výška, šířka, tvar, zaoblení a vsazení otvorů - například oken.


Automatický závlahový systém nabízíme v široké škále provedení. Máme vyzkoušená jednoduchá řešení, ale i sofistikovanou technologii přizpůsobenou nadstandartním požadavkům.

Rostliny jsou pro nás partnery, nikoli věcmi

Naší pěstební filozofií je vytvořit rostlinám podmínky takové, aby respektovaly jejich přirozenost.  Aby mohly volně zapouštět kořeny do dálky a družit se s jinými rostlinami a tím vytvářet pro ně přirozená vegetační společenství. Dominance jednotlivých druhů se bude v čase měnit a svého pozorovatele tak bude vertikální zahrada vždy překvapovat.
 

Respektujeme vizi architekta

Komunikace s architektem vede vždy k originálnímu řešení vertikální zahrady. Výběrem rostlin podporujeme celkovou vizuální koncepci interiéru. Vertikální zahradu do ní začleňujeme jako součást jednoho harmonizujícího celku.
 

Ke každému interiéru sluší jiná vertikální zahrada. Příroda nabízí pestrou paletu různých rostlin, které vtisknou výjimečnost každé z nich.


Skládací vertikální zahrady, které můžete stěhovat


Naše sériová řada jednostranných skládacích paravánů - vertikálních zahrad (JSP-VZ L0H1 - JSP-VZ L3H2) otevírá možnosti časté změny interiéru. Paravany lze bez poškození rostlin přestěhovat z místa na místo. Sestávají ze samonosné nerezové konstrukce, na kterou jsou zavěšeny panely s rostlinami a boční nerezové kryty. Konstrukce je u paty zatížena zásobní nádobou na vodu s pohledovým nerezovým krytem. Komponenty snadno rozložíte a složíte během několika minut.


Mobilní řešení

Ještě jednodušší je stěhování oboustranných paravánů na kolečkách (řada  OPP-VZ L1H1 - OPP L3H2) nezávislých na přívodu elektřiny a vody.


Reference

Za poslední desetiletí jsme realizovali více než padesát interiérových i exteriérových vertikálních zahrad.
S klienty zůstáváme v kontaktu.
Smluvně nebo dle potřeby poskytujeme rychlý a kvalitní výjezdní servis.
Poradenskou činnost poskytujeme zdarma po celou dobu provozu námi dodaných vertikálních zahrad.
0 komentářů
přidat komentář