Vrata EFAFLEX pro parkovací systémy

Vložil
Tisková zpráva
23.05.2023 16:00
EFAFLEX – CZ s.r.o.

Vrata EFAFLEX již téměř půlstoletí pomáhají firmám napříč obory k lepším výsledkům v důsledku ušetření energií a zrychlení logistických toku. Díky unikátnímu systému navíjení, kvalitním materiálům a preciznímu zpracování se tato vrata stala symbolem rychlosti a spolehlivosti. Díky těmto přednostem vrata EFAFLEX najdete na řadě míst a provozů. Součástí portfolia firmy EFAFLEX jsou také vrata instalovaná v parkovacích domech, garážích a jsou nedílnou součástí parkovacích zakládacích systémů.

Speciální řada pro parkovací domy

Poptávka po rychlých a spolehlivých vratových systémech roste, výjimkou nejsou ani místa určená pro parkování. Právě pro tato místa vyvinuli inženýři speciální typovou řadu o označením EFA-SST®-PS (Parking systém). Tato vrata tvoří závěs z Alu lamel vysokých 108 mm, které mohou být plné, prosklené, nebo průvzdušné. Protože se i v tomto případě jedná o patentované bezdotykové navíjení vratového listu do spirály, nedochází k mechanickému poškrábání lamel, je garantována vysoká rychlost otvírání / zavírání, spolehlivost a dlouhá životnost. Díky těmto parametrům mají projektanti a architekti skvělého a především spolehlivého pomocníka pro uzavírání vjezdů.


Bezpečnost na prvním místě

Všechna vrata EFAFLEX musí splňovat přísné nároky na bezpečnost. Aby nedošlo ke kolizi s vozidlem, nebo osobou jsou vrata pro parkovací systémy vybavena bezpečnostní světelnou závorou v kombinaci s kontaktní lištou na spodní hraně vratového listu. Možno dovybavit světelnou mříží, která je v úrovni vratového listu. To vše dle platné normy ČSN EN 13241+A2 (funkčnost vrat) a dalších. Řídící jednotka EFA-TRONIC jejíž nedílnou součástí je frekvenční měnič zajištuje bezchybnou komunikaci s nadřazenými systémy MaR, systémy řízenými PLC a automatickými závorami spolu s dalšími bezpečnostními prvky. Vrata V EFA-SST®-PS lze vybavit elektromagnetickým zámkem, který zabraňuje nechtěnému otevření vrat v případě, že například u zakládacího výtahového dopravníku není paleta v poloze, která je bezpečná jak pro auta, tak především pro osoby - zabraňuje volnému pádu do výtahové šachty.


Když je rychlost důležitá

Vrata EFA-SST® PS jsou ideální vrata pro uzavírání budov. Otvírají se výjimečnou rychlostí až 2m/s a zavírají se okamžitě po průjezdu vozidla. Tím se zabrání nežádoucímu vstupu osob a vjezdu vozidel do budov a parkingů. Zejména pro hotely, banky, úřady, parkoviště, podzemní garáže a další veřejná zařízení pomáhají stabilní, ale zároveň rychlá vrata zvýšit bezpečnost vjezdových a výjezdových prostor.


Tichý chod pro klid nájemníků

Kromě rychlosti a bezpečnosti je dalším významným benefitem i tichý chod vrat. To ocení zejména uživatelé bytových domů, kde vjezd zajišťují vrata EFAFLEX. Časté otevírání výjezdu a vjezdu vás rušit nebude, ani když máte okna ložnice nebo dětského pokoje nad výjezdem. Důvodem je speciální kotvení vrat pomocí silentbloků, nebo protihlukových hmoždinek, které zabraňují přenosu vibrací do stavebních komponentů. Všechny tyto výhody EFAFLEX garantuje na úctyhodných 200 tisíc otevíracích cyklů ročně. Pokud to přepočítáme na denní bázi, jedná se o vyšší stovky otevíracích cyklů každý den, které vrata bez obtíží zvládnou. Tím mnohonásobně převyšují výkon běžných garážových vrat, jejichž provoz je dimenzován na jednotky otevíracích cyklů denně.
Vrata přesně na míru

Všechna vrata jsou prostorově úsporná a vyráběna přímo na míru. Jdou snadno instalovat i při minimálním prostoru v nadpraží, či u bočních rámů. Investor si také může vybrat design vrat a jejich barevné provedení z široké nabídky barev RAL tak, aby vrata ladila s budovou. Výhodou je to, že vrata se na přání klienta mohou vyrobit v unikátním designu tak, že se hodí do každého prostředí, včetně toho s historickou zástavbou. Vrata jsou také velmi odolná a zabezpečená proti nechtěnému otevření. Nájemci tak mají jistotu, že jejich vozy i zázemí jsou v bezpečí.0 komentářů
přidat komentář

Související články