Světová premiéra na Designbloku 2018: Rony Plesl navrhl unikátní skleněné vypínače pro výrobce vypínačů Hager

Na letošním jubilejním 20. ročníku veletrhu Designblok byl poprvé veřejnosti představen nejnovější přírůstek zakázkového výrobního programu Hager Manufaktura - série skleněných vypínačů, která v sobě nezapře rukopis designéra Ronyho Plesla. Tyto originální kousky, které vznikly ve spolupráci se značkou BOMMA, byly vystaveny na stánku společností MONOBRAND. Lifestylový obchod a eshop MONOBRAND, který pod svými křídly sdružuje a do ČR dováží svěží a mladistvé značky v oblasti interiérového designu, bude pro ČR exkluzivním distributorem těchto originálních vypínačů.

Výrobní program Hager Manufaktura se zaměřuje na řešení individuálních požadavků architektů a designérů na vzhled a podobu vypínačů. Tyto originální vypínače vždy vycházejí ze standardních řad vypínačů berker, ale posunují je směrem k vysoce individualizovanému vzhledu. Veškerá výroba je zakázková a díky tomu lze vyjít vstříc téměř jakýmkoliv požadavkům zákazníka, ať už se týkají netradičních materiálů, barev nebo nestandardní povrchové úpravy rámečků. V rámci programu Hager Manufaktura je možné nechat si vyrobit vypínače z téměř čehokoliv: z akrylátu jakékoliv barvy, ze zrcadlového skla, mědi, chromu nebo třeba cenných kovů včetně 24 karátového zlata. Rámečky lze potáhnout např. skotským tartanem, kůží nebo džínovinou, což je častým požadavkem do showroomů a vzorových prodejen výrobců džín. Můžete si zvolit nevšední povrchovou úpravu spínačů - např. docílit sametového matného vzhledu plastových vypínačů nebo naopak zdůraznit strukturu povrchu, můžete je nechat nalakovat libovolnou barvou RAL, docílit vzhledu patiny nebo pokrýt vypínače krystaly Swarowski. Fantazii se meze nekladou. Jediné, na čem záleží, jsou preference nebo vkus architekta a zákazníka.

Společným projektem české pobočky společnosti Hager, zakladatelky designového obchodu MONOBRAND paní Katrin Grund a výtvarníka Ronyho Plesla je nyní první originální série vypínačů pocházející z České republiky, kterou německo-francouzská firma Hager, působící ve více než 120ti zemích světa, bude v rámci svého zakázkového programu Manufaktura po celém světě nabízet. Individualizované spínače vycházejí ze standardních řad berker R.3 a berker R.classic, nicméně na první pohled zaujmou křehkou a nápadnou krásou skla, typického materiálu spjatého nejen se jménem Ronyho Plesla, ale především s dlouhodobou sklářskou tradicí českých zemí. Tyto skleněné vypínače se tak stávají další českou stopou ve světě designu a práce se sklem.

RONY PLESL

Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, absolvoval stáž na škole La villa Arson ve francouzském Nice a následně stáž k firmě Tittot v Tchaj-pej na Tchaj-wanu. Později působil jako středoškolský pedagog na uměleckých školách v Jablonci nad Nisou a v Železném Brodě a také jako designér v několika sklárnách v České republice i v zahraničí.
V roce 2002 založil vlastní společnost, v níž se věnuje plastikám, kresbě a architektuře se zaměřením na skleněné objekty a designem interiérů. Vyučuje na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v roce 2017 byl jmenován profesorem v oboru Architektura a design. Za projekty pro společnosti Moser a Lasvit získal ocenění Nejlepší designér roku 2011.
www.ronyplesl.com

MONOBAND

Zakladatelka společnosti MONOBRAND Katrin Grund vždy milovala architekturu, ale na přání rodičů vystudovala ekonomii a architektura a design pro ni po dlouhá léta zůstaly koníčkem. Svou vášeň pro krásu a lásku k designu ale nakonec nechala zvítězit a otevřením obchodu a showroomu pod vlastní značkou MONOBRAND si svůj sen plní. Základ portfolia MONOBRANDU dnes tvoří především designové spínače, pečlivě vybraná dekorativní svítidla, jedinečné řady dveřních klik a nábytkového kování a prémiové domovní komunikační systémy. Katrin Grund do svého portfolia vybírá pouze výrobky nejvyšší kvality a se skvělým řemeslným zpracováním, a to jak zvučných značek, tak i výrobky od mladých talentovaných designérů.
www.monobrand.cz

HAGER

Společnost Hager, pocházející z německo-francouzského pomezí, je již více než 60 let specialistou na elektrické instalace v bytových a komerčních objektech. Hager je synonymem pro špičkové rozvaděče, instalační a jisticí přístroje, systémy pro ukládání vedení a inteligentní systémy řízení budov. Do rodiny produktů Hager patří také domovní spínače berker - vypínače a zásuvky, které sbírají uznání a designová ocenění již téměř sto let. V roce 2015 oslavila pobočka Hager Electro již 20 let svého působení v České republice. O české a slovenské zákazníky se stará tým obchodních, technických a marketingových specialistů.
www.hager.cz/vypinac
0 komentářů
přidat komentář

Související články