Svátek nejen italského designu v Miláně je opět tady!

Salone Internazionale del Mobile, Miláno, 12. - 17. 4. 2011

Vložil
Tisková zpráva
23.03.2011 23:30
Jako každoročně se přibližně v polovině dubna koná v italské metropoli nejdůležitější veletrh nábytku z celého roku. Letos slaví 50. výročí a oslavy budou velkolepé. V prostorách nového veletrhu od známé architektonické dvojice Doriana a Massimiliano Fuksas ve čtvrti RHO bude vystavovat přes 1300 výrobců mobiliáře. Doprovodný program bude již tradičně probíhat v showroomech po celém Miláně, v Trienále a v zóně Tortona, kterou letos čeká také proměna. Zde je malá ochutnávka toho co bude opravdu stát za zhlédnutí.Horm
Pavilon 16, Stánek A35

Tato společnost vznikla v roce 1989 z popudu designérů a architektů, kteří chtěli vytvořit protiklad společnostem vyrábějícím sériový nábytek. Vytvořili společnost která v malé továrně na severu Itálie ručně vyrábí unikátní kusy nábytku v limitovaných edicích. Autoři návrhů jsou známí designéři a architekti jako například Toyo Ito, Steven Holl, Karim Rashid, Álvaro Siza, Mario Bellini, Carlo Cumini, Luciano Marson a další. Všechny kusy jsou promyšleny do posledního šroubku, jsou z kvalitních materiálů, precizně provedeny a vždy mají něco navíc! Asi nejznámější je kolekce Ripples od známého japonského architekta Toya Ita. Tvoří ji lavice, židle, barovka a stůl – je vytvořena z překližky lepené z 5 druhů dýh, ve které jsou vyfrézovány kruhové prohlubně. Myšlenku použít překližku z různých typů dřev použil Toyo Ito i pro konstrukci neméně elegantní policové sestavy Sendai. Steven Holl dal přednost subtilní 2mm tlusté sendvičové překližce kdysi používané pro výrobu křídel letadel, do níž jsou vyfrézovány různé otvory. Tento materiál je velice únosný a proto stůl z kolekce Riddled nepotřebuje žádnou jinou pomocnou konstrukci. K dalším úžasným kusům mobiliáře, které vyrábí tato společnost patří například subtilní 3,6 metru dlouhý stůl Lux z dílny Carla Cuminiho a Luciana Marsona, policová sestava, k jejíž montáži nepotřebujete v podstatě žádné nářadí ´93-´08 od Carla Cuminiho, rozkládací stoly s atypickým kováním, ...

> více informací najdete na www.horm.itTumidei
Pavilon 7, stánek M20

Samonosné obývací stěny, skládací posilovací stroj, osobité dětské pokoje, ... jsou doménou italské rodinné společnosti Tumidei s více než padesátiletou tradicí výroby nábytku.
Tumidei již po léta užívá výhradně materiály chránící životní prostředí, které respektují evropské normy. Jsou to například ekopanely s použitím lepidel s nízkým obsahem formaldehydů a vodou ředitelných laků, které jsou klasifikovány jako netoxické, a z kterých se nevypařují toxické zbytky ředidel do prostředí interiérů.
Jejich největší předností jsou samonosné obývací stěny, které mohou být použity i k dělení obytného prostoru.
Další výrazný produkt této společnosti nese technický název Folding, je možné jej použít pro základny a korpusy či police o velké tloušťce. Tento speciální výrobní proces spočívá v naříznutí a následném ohnutí panelu pod úhlem 90°, které je opakováno až je z něj vytvořena „jednoduchá krabice“ u níž je dosaženo absolutní kontinuity dýhy a čisté hrany. Také systém Folding je možné použít pro samonosné dělící policové stěny.
Oba systému lze navzájem kombinovat, a je možné je doplnit skříněmi se sinusovým zakřivením.
Všechny nosné prvky dětských pokojů této společnosti mají ocelovou konstrukci, která zaručuje vysokou životnost a variabilitu řešení dětského pokoje s možností kombinace s jinými typy konstrukcí a různou barevností povrchu. V roce 2010 představila tato společnost novou kolekci oblých nosných prvků, které přispívají k větší bezpečnosti dětí.
Společnost je velice flexibilní a vychází zákazníkům vstříc. Samozřejmostí je výroba atypů, různé typy osvětlení, vedení elektroinstalací v konstrukcích mobiliáře. Za zmínku také stojí digitální velkoformátový potisk nábytkových komponentů i dle vlastního motivu zákazníka.
Další specialitou této společnosti je multifunkční posilovací stroj X-fit, který má mnoho funkcí včetně DVD přehrávače s obrazovkou a který lze pohodlně složit do jakékoliv šatní skříně.
Na stánku Tumidei budou vystaveny také produkty společnosti Momenti, která se zabývá výrobou interiérových doplňků a zrcadel. Momenti spolupracují s italskými umělci a jejich produkty se vyrábí ručně. Také tato společnost nabízí výrobu atypů u vybraných produktů.

> více informací na www.tumidei.it, www.momenti-casa.it, www.x-fit.itErba
Pavilon 12, stánek B27, Zona Tortona - Roses&Chic, via Forcella 13

Produkty společnosti Erba by se daly jednoduše a výstižně popsat „ ve znamení luxusu“. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních potahových materiálů (30 druhů látek, 8 druhů kůží) a všechny mají ocelovou nebo dřevěnou konstrukci či kombinaci obou. Ani sedací a opěrné plochy nejsou ošizeny. Vrstvy různých typů výplní (polyuretan, polyesterová vlákna, peří či Dacron) jsou v různých tloušťkách a množství použity v závislosti na tvaru a použití daného modelu. Společnost je otevřená klientským změnám, takže je možné tvrdost či měkkost dané sedací soupravy či křesla upravit dle přání klienta, nebo nahradit peří jiným materiálem pokud máte alergii, či použít vlastní látku k čalounění vybrané sestavy. Jako alternativu k snímatelným potahům na některé své modely představila Erba kolekci Shabby Chic – tato kolekce lněných přehozů dotváří atmosféru interiéru a dodává mu snový ráz.

> více informací na www.erbaitalia.itCappellini
Zona Tortona, showroomy ve městě

Jeden z nejstarších italských výrobců mobiliáře a zakladatel filozofie Fuori Salone (přehlídek přímo v showroomech ve městě a doprovodných akcí), bude jako každoročně vystavovat pouze  ve svých vlastních prostorech. Společnost se nejvíce proslavila výrobou dnes již ikon designu a sběratelských kusů nábytku. Najdete zde tvorbu návrhářů a architektů jako Giulio Cappellini, Shigeru Ban, Nendo, Ronan a Erwan Bouroullec, Tom Dixon, Rodolfo Dordoni, A. G. Fronzoni, Alessandro Mendini, Jasper Morrison, Claudio Silvestrin a spousty dalších. Společnost se také zabývá výrobou obývacích stěn a šatních skříní.

> více informací najdete na www.cappellini.itZastoupení těchto společností pro Českou a Slovenskou republiku:
Ing. arch. Daniela Štefková, stefkova@bocastudio.cz, www.bocastudio.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články