Špička světové architektury Bob Allies v Praze

Vložil
Tisková zpráva
27.09.2017 08:20
Bob Allies
Allies & Morrison

„Stavba ve městech a výstavba měst“ – na toto téma bude během své návštěvy Česka mluvit jeden ze zakladatelů renomovaného londýnského studia Allies and Morrison. Bob Allies spolu s ředitelem Design Musea v Londýně Deyanem Sudjicem přijali pozvání Bakala Foundation a Nadačního fondu Kaplicky Centre, aby vybrali nejlepší práci architektonické soutěže Kaplicky Internship 2017. Autor vítězné práce bude vyhlášen po přednášce a získá tříměsíční stáž ve studiu Allies and Morrison. Návštěvníci přednášky, která se uskuteční 5. října 2017 od 18 hod. v Centru současného umění DOX, se tak mohou těšit nejen na pohled významných představitelů světové architektury na současný urbanismus, ale i na samotné vyhlášení výsledků soutěže.


Allies and Morrison se za 33 let svého působení etablovali jako jedno z nejvýraznějších architektonických studií na světě. Jeden ze zakladatelů studia ve své přednášce představí některé z více než dvou stovek architektonických a urbanistických projektů, které studio doposud realizovalo ve větší míře ve Velké Británii a na Středním východě. Mezi významné projekty Allies and Morrison patří např. urbanistický plán komplexu pro letní olympijské hry 2012 v Londýně nebo přestavba rozsáhlé londýnské čtvrti King’s Cross. Studio se podílelo také na rekonstrukci exteriéru budovy Design Musea, v níž instituce nově funguje od listopadu 2016.

O roli architektury ve městě bude Bob Allies po své přednášce diskutovat s dalším významným hostem, ředitelem zmíněného Design Musea v Londýně Deyanem Sudjicem. Oba byli pozváni do Prahy jako členi odborné poroty, která rozhodne o vítězi 3. ročníku architektonické soutěže Kaplicky Internship.

Kaplicky Internship je program, který poskytuje čerstvým absolventům architektonických oborů z českých vysokých škol možnost absolvovat tříměsíční hrazenou stáž v jednom z prestižních londýnských studií. Mohou si tak vyzkoušet práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů.

Vítězem prvního ročníku (2015) byl Ondřej Michálek, který strávil tři měsíce v londýnském studiu Eva Jiricna Architects. O rok později v soutěži zvítězila Petra Ross, která v létě 2017 absolvovala tříměsíční stáž u Zaha Hadid Architects.

Program je organizován Bakala Foundation ve spolupráci s londýnským Design Museem. Partnerem projektu je Nadační fond Kaplicky Centre.

Manželé Bakalovi jsou dlouholetými podporovateli Centra současného umění DOX a od roku 2014 také Design Musea v Londýně. To před 28 lety založil britský designér Sir Terence Conran s cílem podpořit mladé talentované designéry. V listopadu 2016 se Design Museum přesunulo do nově rekonstruované unikátní budovy bývalého Institutu Commonwealthu v Kensingtonu v západním Londýně.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Zuzana Masná, +420 775 442 362, masna@bakalafoundation.org
http://www.bakalafoundation.org/en/vzdelani/kaplicky-internship/
0 komentářů
přidat komentář