Posuvné systémy po stěně své výhody nezapřou…

Vložil
Tisková zpráva
22.06.2016 10:10
Plynulý a neslyšný pohyb dveří pohybujících se po zdi zajišťují posuvné systémy z řady TRIX a ROLLO. Nejen že nabízejí bezproblémovou a komfortní manipulaci, ale třeba i kompatibilitu s nejrůznějšími druhy dveří… To je ale pouze začátek!

Systém pro posuvné dveře po zdi patří zcela jistě k řešením jak od sebe oddělit dvě místnosti, ale i k těm šetřícím místo. A to i přesto, že vyžadují volný prostor na stěně vedle dveří, kam se budou posouvat. Ovšem samozřejmostí je i jejich designový vzhled. „V tomto pojetí dostatečně vynikne dveřní křídlo, i když jsou dveře na stěnu „otevřené“,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá výrobou posuvných systémů po stěně a dodává: „Posuvné dveře po stěně jsou nejjednodušším řešením, které nevyžaduje velké stavební zásahy. Jejich prostorová náročnost je na rozdíl od dveří otočných pouhých 0,1 m2. Nejčastější způsob použití je zavěšení křídla pomocí vozíků, kdy je spodní vedení křídla zajištěno pomocí vodicího trnu a drážky na spodní straně dveří.“

Posuvné systémy na zeď přináší hned několik výhod do interiéru. Jaké?

  • Je možné je nakombinovat v rámci jedné místnosti k zasouvacím dveřím do zdi, tedy stavebního pouzdra.
  • Existují čtyři typy, které jsou na různém stupni úrovně vybavení, a to s cílem zaměřeným k jejich použití v dané kvalitě, ale také v odpovídajícím designu – TRIX ZERO, TRIX ONE, TRIX HEAVY, ROLLO.
  • Posuvné systémy jsou kompatibilní jak s dveřmi celodřevěnými, tak prosklenými a dokonce i celoskleněnými. Variantu TRIX HEAVY lze kombinovat i s fixní celoskleněnou stěnou.
  • Modely posuvů z řady TRIX je možné namontovat na zeď i na strop. Systém ROLLO je určen pouze k montáži na stěnu.
  • Jsou jednoduchým řešením při rekonstrukcích, pokud nejsou žádoucí velké stavební úpravy. Variantu TRIX ONE lze namontovat i nad původní zachovanou dřevěnou obložku po otočných dveřích.
  • Možnost doplnit posuvné systémy o tiché dorazy a u některých modelů i synchronního zavírání, a to bez příplatku.
  • Barvu krycí lišty posuvných systémů lze zvolit hned v několika odstínech RAL (bílá, černá, odstíny šedé), kartáčovaná nerez, hliník či atypické (antik stříbrný a zlatý).

Charakteristika jednotlivých typů posuvných systémů

TRIX ZERO
Jedná se o jednouchý posuvný systém z hliníku pro dveře dřevěné i celoskleněné, který je určen pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. Maximální váha jednoho dveřního křídla je 45 kg. Mechanismus posuvu je kryt minimalistickou lištou o výšce 72 mm. Součástí posuvu TRIX ZERO je i tichý doraz, aby byl zajištěn neslyšný pohyb dveří.
TRIX ONE
To je stavebnicový systém několika vzájemně zacvakávacích hliníkových profilů, ze kterých lze vytvořit několik variant posuvů pro dveře dřevěné i celoskleněné. Stejně jako posuv TRIX ZERO i tento je určen pro jednokřídlé a dvoukřídlé dveře. Ovšem posuv TRIX ONE má maximální nosnost jednoho dveřního křídla vyšší o 15 kg, tedy 60 kg. Posuv lze namontovat na zeď, nad čistý stavební otvor a jako jediná varianta posuvného systému i nad zachovanou původní obložku po otočných dveřích. Čelní krycí lišta má výšku 90 mm. Lze namontovat nejen tichý doraz, ale u varianty komfort i tzv. synchronní zavírání, což znamená, že obě křídla se zavírají či otevírají proti sobě zároveň.

TRIX HEAVY
Tento nerezový posuvný systém pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře má nejvyšší nosnost dveřního křídla, a to až 100 kg. Je určen pro dveře dřevěné i celoskleněné a dokonce umožňuje i kombinaci s fixním sklem, díky čemuž se pak vytvoří jednoduchá celoskleněná stěna. I u této varianty je mechanismus posuvu skryt za lištou o výšce 72 mm. Základní délka profilu je 6 m, ale je možné skládat je i za sebe. A také TRIX HEAVY může mít namontovaný tichý doraz pro zajištění bezhlučného provozu dveří.

ROLLO
Je zástupcem vysoce estetického řešení posuvného systému, které se skládá z nerezové tyče o průměru 25 mm, po níž jezdí kladky připevněné k dřevěným či celoskleněném dveřím. Jedná se o jedinou variantu posuvu, který není krytý čelní lištou. Je určen pro dveře jednokřídlé i dvoukřídlé o maximální váze jednoho dveřního křídla 80 kg. V případě dvoukřídlých dveří lze namontovat tzv. synchronní zavírání.


TIP: Posouvejte dveře ve stropě!

Pokud chcete do interiéru dát posuvný systém, ale nemáte řádně vyztužený strop, pak se jako řešení nabízí designový posuv PREMIUM. „Jeho kolejnice, po které se dveře pohybují, je ukotvena do stavebně „surového“ stropu a je krytá pohledovým interiérovým stropem. Díky tomu je posuv PREMIUM ideální například do prostor se sníženými sádrokartonovými stropy, které neumožňují kotvení jiných posuvných systémů,“ říká pan Petr Paksi a dodává: „Vždy se jedná o kombinaci posuvných dveří nebo posuvných křídel s fixními příčkami.“

Více na www.posuvnysystem.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články