Počet licencovaných uživatelů produktů Autodesk překročil 8 miliónů

Vložil
Tisková zpráva
12.04.2007 11:00
Autodesk, s.r.o.

San Rafael, Kalifornie – Autodesk oznámil, že počet prodaných licencí jeho softwarových aplikací překročil osm miliónů, což potvrzuje čím dál silnější prosazování specializovaných i šířeji zaměřených řešení. Tento milník dokládá neustálý růst prodeje 2D aplikací společnosti Autodesk, nových licencí na software v rozvíjejících se ekonomikách i robustní růst tržeb z 3D modelovacích aplikací Autodesku.


Jen ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2007 Autodesk dodal přes 47 000 komerčních uživatelských míst svých 3D aplikací, včetně produktů Autodesk Inventor, Civil 3D a produktů založených na platformě Revit. Sloučené příjmy z modelově založených návrhových nástrojů vzrostly proti čtvrtému čtvrtletí fiskálního roku 2006 o 40 procent na rekordních 121 miliónů dolarů, což představuje 24 procent celkových tržeb za toto čtvrtletí. Na růstu licencí ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku se také projevilo 44procentní zvýšení tržeb v rozvíjejících se ekonomikách Asie a Tichomoří, východní Evropy, Středního východu a Latinské Ameriky.

„Osm miliónů uživatelů po celém světě spoléhá na prvotřídní řešení Autodesku a k vysokému růstu přispívá to, že čím dál více zákazníků využívá výhody modelově založeného 3D navrhování, což nás těší,“ řekl Carl Bass, prezident a generální ředitel společnosti Autodesk. „Zákazníkům ve výrobním průmyslu, ve stavebnictví, v oblasti médií a zábavy umožňují naše 3D řešení simulovat a analyzovat reálné fungování koncepčních návrhů. Přispívají tak k rychlejšímu uvádění produktů na trh, snižování výrobních nákladů a zvyšování kvality.“

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.