Nový showroom DesignVille láká na 250 m² skandinávského designu

Vložil
Tisková zpráva
16.11.2018 16:00
Největší showroom se skandinávským designem v Brně otevřel eshop DesignVille. Na 250 m² představuje pečlivě vybraný sortiment od prémiových (nejen) severských značek, které lákají fanoušky kvalitního, nadčasového a minimalistického designu.


Náročná přestavba

Katka a Michal Horákovi, majitelé DesignVille, za pomoci architekta Mariana Kolaříka z AiD team vytvořili prostor, který odráží skandinávského ducha využitím přírodního dřeva a svou vzdušností. Cesta za vysněnou realizací však nebyla jednoduchá. DesignVille totiž nahradil prostor bývalé menzy v brněnském kampusu, a tak bylo nutné prostor kompletně přebudovat.
 

DesignVille není jen eshop

Rozlehlý showroom aspiruje na to být místem pro setkávání designových nadšenců i odborné veřejnosti. Kromě provozování českého a slovenského eshopu, který funguje už od roku 2014, DesignVille spolupracuje s řadou architektů a interiérových designérů, kteří se do obchodu vrací se svými klienty i jako zákazníci. Díky blízkým vztahům s dodavateli a přísné selekci produktů si obchod udržuje úzké portfolio těch nejprestižnějších značek.
 

Prémiové značky dostaly vlastní prostor

Rozložení showroomu respektuje osobitý styl jednotlivých značek. Ty skandinávské jako Muuto, Menu, Normann Copenhagen, Hay nebo britský Tom Dixon a švýcarská Vitra zde mají vlastní koutky, ve kterých je prezentován průřez jejich sortimentem. V showroomu nechybí ani designové ikony jako legendární Eames Lounge Chair. Prostor je věnován také značkám, které nabízí převážně doplňky a dekorace, mezi které patří Stelton, Iittala, Design Letters nebo Ferm Living a další. DesignVille tak poskytuje komplexní nabídku pro výbavu interiérů pro všechny, kterým je blízká filosofie značky - "Buy less, choose well" (Kupuj méně, vybírej lépe).

Související články