Nábytkové ikony Fritz Hansen přichází do DesignVille

Vložil
Tisková zpráva
30.08.2019 10:00
Renomovaná značka Fritz Hansen plná nadčasových ikon přichází do DesignVille a rozšiřuje sortiment e-shopu a showroomu, jež nabízí to nejlepší ze skandinávského designu. Dánská značka, známá také jako Republic of Fritz Hansen, proslula zejména úzkou spoluprací s předními designéry a může se pochlubit řadou světově uznávaných kolekcí nábytku i svítidel.


Více než století úspěšných spoluprací

Historie značky sahá až do roku 1872, kdy se truhlář Fritz Hansen rozhoduje opustit své rodné město a založit v Kodani vlastní podnik na výrobu nábytku. Získat své místo v oboru netrvá společnosti dlouho, a to především díky úspěšným partnerstvím s architekty a designéry, mezi něž se řadí velikáni dánské klasiky jako Arne Jacobsen, Poul Kjærholm a Jørn Utzon či špičky současného designu jako Jaime Hayon a Cecilie Manz.

Poklady dánské moderny

Velmi plodnou byla spolupráce mezi značkou Fritz Hansen a světoznámým architektem a designérem Arne Jacobsenem. Jeho ikonické kolekce jsou příkladem nadčasovosti, kvality a exkluzivity – vlastností tvořících jádro filozofie Fritz Hansen. Židle Ant, Series 7, Grand Prix a Drop, podobně jako nesmrtelná křesla Egg a křesla Swan, se řadí mezi nejznámější kusy nábytku vůbec. Za zmínku též stojí designová křesla z kolekce PK Poula Kjærholma, charakteristicky kombinující ocel s dalšími přírodními materiály.


Současný design

Fritz Hansen neustupuje od spolupráce s vůdčími osobnostmi designu ani dnes. Kolekce křesel Ro a Fri španělského designéra, architekta a umělce Jaime Hayona ztělesňují sochařské pojetí designu, které je pro značku typické.


Důraz na precizní zpracování a neotřelý design se promítá také v rozsáhlé nabídce svítidel. Řada z nich – například ikonická kolekce Caravaggio designérky Cecilie Manz – pochází z portfolia značky Lightyears, jež se stala součástí Fritz Hansen v roce 2015. Podobně vzala značka pod svá křídla produkci společnosti Kaiser & Co s kolekcí svítidel Kaiser Idell.


Na DesignVille si vyberete

Fritz Hansen se tak přidává na seznam předních skandinávských značek dostupných na DesignVille, ze kterých si vybere každý milovník designových klasik i toho nejlepšího z nově vznikajících kolekcí nábytku, svítidel a doplňků.

Související články