Nejvýznamnější novinky Zumtobel pro rok 2010 - 2. část

Vložil
Tisková zpráva
31.05.2010 00:05

Rekreace a wellness

LQ Chandeler

LED závěsné svítidlo

Lustr LQ navrhl  Hani Rashid a představuje vtipnou vzpomínku architektů z New Yorku na „krále slunce“, Ludvíka XIV. Poutavé optické efekty s celkovým pocitem vztahů tvaru a světla vznikají využitím geometrických principů, sdružováním drobných ploch v reflektoru s  množstvím faset a přesným uspořádáním inovativních LED světelných zdrojů. Základní jednotku tvoří čtyři LED osvětlovací moduly, obsahující vždy tři 1,2 W LED zdroje. Specifickým rysem designu je dolů otevřený tulipánovitý tvar chromovaných prvků podtrhujících avantgardní vzhled.

Design: Hani Rashid

www.zumtobel.com/lq


ALVA

Stolní svítidlo

ALVA svým designem a funkcí prosazuje nové akcenty. Toto svítidlo navržené profesorem Andreasem Ostwaldem slučuje vysoké nároky kladené na výrobek s inovativní osvětlovací technikou. Inteligentní funkce nočního osvětlení, energetická účinnost díky kreativnímu použití LED a nízká povrchová teplota činí ze svítidla ALVA ideální svítidlo i na noční stolek. Těleso svítidla je vyrobeno frézováním z vytlačovaného hliníkového profilu. Stínidlo slouží jako clona a současně představuje chladicí prvek pro LED zdroj. V nabídce je černě eloxovaný, stříbrně leštěný nebo bílý povrch.

Design: prof. Andreas Ostwald

www.zumtobel.com/alva


CARICA

Stojací lampa a stolní svítidlo

Řada svítidel CARICA přesvědčuje moderní koncepcí designu a funkce. Tyto stojací lampy spolu se stolními svítidly jsou vyrobeny z hliníku, všechny dílčí prvky jsou přitom zcela mobilní. Tím vznikají působivě lehké a plastické formy. Stolní lampy CARICA Table se dodávají ve dvou velikostech, volby provedení z chromovaného hliníku nebo alternativně v  matné černé s transparentním černým tělesem svítidla. Provedení Paralume jako stolní nebo stojací lampa s průsvitným, tkaninou kašírovaným stínidlem zajišťuje příjemné rozptýlení světla.

Design: Carlo Forcolini, Giancarlo Fassina

www.zumtobel.com/carica


MICROS D LED

LED stropní svítidlo

Nová svítidla MICROS LED s  příkonem 3,6 a 7,2 W nahrazují konvenční stropní svítidla s 20 W, příp. 35 W halogenovými nízkonapěťovými lampami. Provozní zařízení s možností zapínání a tlumení se snadno vzájemně propojují konektory. MICROS LED se dodávají s teplým bílým (3000 K) a neutrálním bílým (4000 K) světlem s úhly rozptylu 15° a 35°.

www.zumtobel.com/micros


PASO II

Vestavné  podlahové svítidlo

Výrobková řada Paso II byla zcela přepracována a rozšířena o výkonná LED svítidla všech konstrukčních rozměrů. Optimalizovaná volba barev světla a barevných teplot umožňuje vynikající orientační a zdůrazňující osvětlení vnitřních i venkovních prostor. Všechna vestavěná podlahová svítidla PASO II splňují platnou normu EN 605598-2-13.

www.zumtobel.com/paso2


Průmysl a výroba

TUBILUX LED

Trubkové svítidlo

Svítidlo TUBILUX v novém provedení s LED zdroji dodává i za teplot do -25°C velmi konstantní světelný tok. Účinný  tepelný režim, nízké náklady na údržbu a krytí IP 68 nabízejí řadu výhod v nepříznivých chladných podmínkách venkovního prostředí. TUBILUX LED se dodává s neutrálně bílou barvou světla (4000 K) a odpovídá požadavkům mezinárodních potravinářských standardů .

www.zumtobel.com/tubilux


VALUEA

Halové reflektorové svítidlo

Nové halové reflektorové svítidlo VALUEA pracuje s výkonným reflektorem optimalizovaným pro zářivky. Výsledkem je velmi kvalitní osvětlení, které se vyznačuje velmi dobrým indexem reprodukce barev a výkonnou optikou. VALUEA tak ve srovnání s tradičními osvětlovacími zařízeními  nabízí mimořádné, až 70 % úspory v průmyslových a výstavních halách, ale i ve sportovních a víceúčelových prostorech.

www.zumtobel.com/valuea


Nemocnice

VE-F

Jednotka pro zdravotnictví

Zdrojová jednotka pro zdravotnictví VE-F kombinuje  vysokou funkčnost a náročný design. VE-F se vyznačuje zejména možností instalace elektrických komponent na stejné místo zásobovací jednotky zdola i  zepředu. Dobrý poměr ceny a výkonu činí z této jednotky jednu z nejzajímavějších alternativ i z ekonomického hlediska.

www.zumtobel.com/elgaduct


CONBOARD NP

Jednotka pro zdravotnictví

Zdrojová jednotka pro zdravotnictví CONBOARD byla integrována do velmi kvalitního systému skříňky. Vhodně začleněná posuvná dvířka CONBOARD NP vkusně zakrývají připojení silnoproudu, přívod plynu a komunikační techniku.

Design: Nickl & Partner

www.zumtobel.com/elgaduct


Fasády

HILIO 

Světelná LED linie

LED světelná linie má své místo v nabídce jako vynikající možnost pro vytváření zvýrazněných, působivých kontur budov a místností. Díky estetické štíhlé formě a třem variabilním optikám lze tyto LED světelné linie instalovat bez obtíží v každém rohu. Díky vtipnému radiálnímu vedení kabelů zůstává pixelový rozsah vždy stejný, takže vznikají nepřerušené světelné linie. DMX řízení probíhá buď na základě celých svítidel nebo po segmentech.

www.zumtobel.com/hilio


HEDERA

Lineární LED světelný modul

LED svítidlo HEDERA produkuje svými výkonnými LED zdroji velmi kvalitní osvětlení vnitřních i venkovních ploch. HEDERA se skládá z kompaktního a odolného hliníkového rámu se skleněným krytem o síle 4 mm. Nabídka různých délek a barev činí toto LED svítidlo zajímavým pro množství aplikací s dynamickými jedno- i vícebarevnými světelnými efekty.

www.zumtobel.com/hedera


CAPIX

LED řetěz

Pomocí LED řetězce CAPIX je možno opatřit fasády působivými mediálními efekty. Díky flexibilním pixelovým rozsahům a délkám řetězů je CAPIX vhodný pro jakoukoliv konstrukci budovy. Jeden pixel disponuje vždy třemi RGB LED zdroji, takže CAPIX automaticky zajišťuje vynikající jas na velkou vzdálenost. V kombinaci s inteligentním video ovládáním může být LED řetěz vybaven nejen barvami, nýbrž může přehrávat i  kompletní obrazové sekvence. 

www.zumtobel.com/capix


Kvalita

eco+

Uživatelsky orientovaná pečeť výrobku

To co je mimořádné na kriteriu  eco+ je komplexní výpočet, zahrnující  hodnocení všech částí systému stejně jako i kvalitu světla jednotlivých svítidel. eco+ přitom klade vyšší nároky než již existující národní energetické směrnice. Díky tomu svítidla s označením eco+ dosahují o 20 %  lepší hodnoty účinnosti, než jsou hodnoty předepsané stávajícími směrnicemi. Architekti, projektanti a elektromontážní společnosti nyní na první pohled poznají produkty, které obzvláště šetří zdroje, a to i v rámci jedné výrobkové řady, protože eco+ se uděluje na úrovni produktu.

www.zumtobel.com/eco


ecoCALC

Výpočetní program

Pomocí nového výpočetního programu ecoCALC lze nyní zjistit vzniklé náklady řešení osvětlení za celou dobu provozu. Při tom se nevypočítají pouze investiční náklady. ecoCALC přihlíží i k finančním aspektům osvětlení šetřícího zdroje. Patří k nim mimo jiné: emise CO2, spotřeba energie, náklady na údržbu nebo likvidaci.

www.zumtobel.com/ecocalc


dim2save

Přínos pro všechny

Spolu s touto iniciativou firmy Zumtobel pro úspory energie získají všichni - životní prostředí i uživatel. Nová svítidla dim2save nabízejí příznivý krok do světa aktivního systému řízení světla. Svítidla obsahující dim2save komponenty se instalují jednoduše a se standardními tlačítky nebo systémem světelné regulace DIMLITE představují skutečnou špičku v oblasti úspory spotřeby energie. K dispozici je více než 900 svítidel dim2save s cílem rozšířit řešení osvětlení s možností tlumení a tím s energetickými úsporami do všech oblastí.

 www.zumtobel.com/dim2save


ZUMTOBEL SÁZÍ NA KVALITU

Kvalitní svítidla a prodloužená záruka 5 let

Od 1. dubna 2010 nabízí Zumtobel mezi prvními výrobci svítidel pětiletou záruku na kompletní paletu svých výrobků. Tímto krokem zvýrazňuje Zumtobel vedoucí postavení v oblasti inovace, designu a kvality. Jednostranné prodloužení záruky na 5 let se vztahuje na kompletní osvětlovací systém od společnosti Zumtobel, včetně předřadných nebo provozních komponent. Výjimku tvoří pouze opotřebitelné díly jako konvenční zdroje nebo baterie nouzových svítidel. U svítidel s LED zdroji jsou součástí záruky také tyto LED diody.

www.zumtobel.com/garantie

Související články