Nejtišší ventilátory Helios s řadou designových ocenění

Vložil
Tisková zpráva
10.05.2018 10:00
Elektro-System-Technik s.r.o.

Společnost Elektro-System-Technik s.r.o., výhradní zastoupení značky Helios v ČR, představuje axiální a radiální ventilátory do koupelen a WC, vyznačující se dlouhou životností, výkonnými motory s extrémně tichým chodem, oceněným designem a možností instalace přímo nad vanu či sprchu.


Rodina miniventilátorů Helios MiniVent® M1

Ventilátory MiniVent® M1 v jednotném minimalistickém vzhledu a s celou řadou ocenění za design jsou ideální pro větrání toalet, koupelen a dalších malých a středně velkých místností v bytech, průmyslových a obchodních prostorech. Jsou elegantní v každém interiéru, ale přitom nenápadné. Vývoj a výroba probíhá výhradně v Německu, což zaručuje nejvyšší standardy kvality.

Ventilátor MiniVent® M1 je mimořádně energeticky úsporný a tichý díky inovační technologii UltraSilence® a pyšní se nejvyšším tlakovým výkonem 60 m3/h při 31 Pa. Široká nabídka provedení uspokojí každého zákazníka - vybírat můžete od základního provedení až po variantu s doběhem, s hygrostatem, s čidlem přítomnosti či s řízením otáček 1-10 V. Všechny varianty jsou k dispozici pro tři průměry potrubí: DN 100, 120 a 150 mm.

MiniVent® M1 nezná kompromisy a lze jej nainstalovat téměř kamkoli díky ochraně proti stříkající vodě IP X5. Splňuje normu DIN VDE 0100-701 a proto jej můžete bez obav instalovat i v zóně 1 na stěnu či na strop v libovolné poloze.


Tiché radiální ventilátory Helios ELS

Ventilátory Helios ELS jsou výkonné, velmi tiché, úsporné a elegantní ventilátory pro odvětrání místností s výfukem do stoupačky s dlouhou trasou např. ve vícepodlažních domech. Díky revolučnímu provedení oběžného kola dosahují, ve srovnání s jinými přístroji, nejvyššího tlakového výkonu (výtlak vzduchu až do 31 pater budovy) při nejnižší možné hladině hluku (jen 26 dB(A) při základním stupni větrání). ELS lze instalovat v prostorech se zvýšenou vlhkostí (IPX5).

Ventilátory ELS sestávají z ventilátorové jednotky ELS a vhodného pouzdra. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaké pouzdro zvolit, pak je přesně pro vás určeno univerzální pouzdro ELS-GU pro zapuštěnou montáž s hloubkou pouhých 89 mm, případně ELS-GAP pro povrchovou montáž. Zaručuje téměř neomezené možnosti montáže. Výfukové hrdlo je možné pootočit na bok (dodávané v poloze směrem nahoru), doleva nebo doprava. Pomocí příslušenství je možný výfuk vzduchu směrem dozadu v jakékoliv poloze. Vzduch lze odvětrat ze dvou místností, případně odsávat pachy přímo z  WC přes splachovací potrubí. 

Specialitou ventilátorů Helios ELS je indikace znečištění filtru. Červená kontrolka signalizuje zanesení filtru a s tím spojený pokles výkonu. Filtr lze jednoduše umýt třeba v myčce, ušetříte tak za nákup drahých jednorázových filtrů.


Víte, že…

Německá firma Helios má také nejširší nabídku jednotek s rekuperací tepla KWL® včetně rozsáhlého příslušenství (výměníky, potrubí, rozvody, tlumiče hluku apod.)? Perfektně navzájem sladěné systémové prvky Helios garantují nejvyšší účinnost rekuperace.

Výrobní program zahrnuje decentrální zařízení EcoVent od 45 m³/h do 60 m³/h a centrální zařízení až do 2600 m3/h pro větrání domů a bytů. Některé z jednotek mají certifikaci Passivhaus institut. Možno volit varianty s entalpickým výměníkem pro zpětné získávání vlhkosti. Pro komfortní vzdálené ovládání přes internet jsou jednotky standardně vybaveny rozhraním easyControls.
Rekuperační jednotky Helios KWL® vynikají elegantním a nadčasovým vzhledem (některé se pyšní oceněním German Design Award a Good Design), jednoduchou montáží a obsluhou a všechny jsou vybaveny energeticky úspornými EC motory.


Navštivte náš showroom!

Chcete vidět ventilátory naživo? Máte technické dotazy či nejasnosti ohledně ventilátorů Helios nebo potřebujete informace o rekuperaci KWL®? Domluvte si schůzku v našem showroomu, kde vám při dobré kávě zodpovíme jakékoli otázky. Kontakt: Radim Stoklasa, radim.stoklasa@est-praha.cz, telefon: 266 090 735.

Zdroje informací a e-shop

Bližší informace o ventilátorech Helios nejdete na produktové stránce www.ventilace-helios.cz, kde můžete produkty rovněž zakoupit. Informace o systémech rekuperace najdete v katalogu Helios KWL®.
0 komentářů
přidat komentář

Související články