Mezinárodní soutěž pro architekty NEW VISION OF THE LOFT

Vložil
Pavlína Drbálková
30.04.2012 08:30
FAKRO CZECH s.r.o.

Skončil 3. ročník mezinárodní soutěže pro architekty organizované firmou FAKRO ve spolupráci s mezinárodním architektonickým časopisem A10.
Letošní ročník s názvem NEW VISION OF THE LOFT se setkal s velkým zájmem architektů z celého světa. Do sídla firmy FAKRO bylo zasláno cca 200 prací z různých zemí. Svoje projekty poslali nejen architekti z evropských států, jako např. z Francie, Německa, Holandska, Polska, Velké Británie, ale také z Ruska, Číny, USA, Libanonu, Maroka či z Kanady.

Zaslané projekty je možno rozdělit do několika kategorií. Byly zde jak typicky industriální a urbanistické vizualizace, k realizaci připravené realistické koncepty, tak rovněž umělecké tvorby, ve kterých se sny střetávaly s vizí ideálního podkroví.  Ve všech pracích byla využita střešní okna FAKRO – FGH-V Galeria a okna řady proSky. Tyto výrobky dovolují dokonale prosvětlit místnost a také je možno je namontovat do inovativních a dá se říci i nerealizovatelných projektů.

První místo a hlavní cenu (5000€) vyhrál Polák Krzysztof Stępień, 2. místo (3000€) Luis Amoro Fernandez a Miguel Orellana ze Španělska, 3. místo (2000€) Liliana Krzycka a Rafał Pieszko z Irska.
Vítězcům blahopřejeme a všem účastníkům děkujeme za účast, a také za ukázku zcela nové, kreativní a inovativní vize loftu.
Přehled projektů a detailní popis soutěže je umístěn na www.fakro.cz.

Výrobky FAKRO jsou na českém trhu prodávány již 16 let. Oficiální obchodní zastoupení v České republice vzniklo v dubnu 2012. FAKRO CZECH s.r.o., se sídlem v Českém Těšíně se tímto chce ještě více přiblížit svým zákazníkům a zvýšit dostupnost výrobků FAKRO na českém trhu.

Ve dnech 24. – 28. dubna 2012 se konal mezinárodní stavební veletrh IBF 2012, v rámci kterého je možno přihlásit exponáty do soutěže o Zlatou medaili. Letošní 1. místo v kategorii Design získalo inovativní balkonové střešní okno FGH-V Galeria. Toto okno bylo také oceněno velkým zájmem veřejnosti.
0 komentářů
přidat komentář

Související články