FAKRO CZECH s.r.o.

FAKRO CZECH s.r.o.

Ostravská 555/24, 737 01 Český Těšín
+420 558 712 629
+420 558 712 642
fakro@fakro.cz

Hlavní obrázek
Zlepšujeme komfort bydlení po celém světě. Naše střešní okna a jiné výrobky jsou bezpečné, energeticky úsporné a přátelské k životnímu prostředí.Důraz klademe na:
  • vývoj - silná a pevná pozice mezí světovými lídry stavební branže
  • inovativnost - výrobky bezpečné, energeticky úsporné, které nezatěžují přírodu
  • zodpovědnost – společenská zodpovědnost za zákazníka, obchodního partnera, pracovníka, za životní prostředí
  • nadšení – kreativita, efektivita, satisfakce z práce

Historie
Fakro je soukromá firma založena v roce 1991. Je nejvíce dynamickou a nejrychleji se rozvíjející firmou v odvětví střešních oken na svĕtĕ. Bĕhem nĕkolika let se z malé rodinné firmy stala mezinárodní korporací. Spolupodílníky jsou občané různých států: Velké Británie, Rakouska, Španělska, Holandska, Irska, Německa, Polska, Ruska a Maďarska.

1986
Vznik firmy se datuje od roku 1986. Ryszard Florek – předseda představenstva a majitel firmy zakládá v Tymbarku truhlařskou firmu Florad.
1991
První střešní okno s označením FAKRO sjíždí z výrobní linky v Nowym Sączu - firma je přestěhována z Tymbarku a zároveň mění svůj název.
1994
O tři roky později FAKRO začíná vyrábět pro export - první transport oken směřuje do Holandska. Zanedlouho poté výrobce navazuje obchodní vztahy s Francií a Slovenskem.
1996
Dynamický rozvoj výroby si žádá výstavbu nových prostor. V této době představuje celková plocha všech výrobních hal 100 tisíc metrů čtverečních – pro představu: je to až 10 standardních fotbalových hřišť!
2006
FAKRO je skupinou firem, které představují 5 výrobních závodů v Polsku a 10 zahraničních distribučních firem. Impozantní je rovněž počet zaměstnanců, který se již přehoupl přes dva a půl tisíce!
Každé páté okno prodané v celosvětovém měřítku nese označení FAKRO.
2008
Firma FAKRO vlastní kolem 15 % podílu na světovém trhu střešních oken. Zaměstnává více než 3000 pracovníků. Roční příjem firmy se blíží miliardě polských zlotých. Vlastní hned několik distribučních firem. Je také jedním z nejvíce inovativních podniků s nejmodernějším projekčním zázemím v Polsku (několik desítek patentů).
2010
Firma FAKRO na trh zavádí nejvyšší střešní okno. Okno proSky má zvýšenou osu otáčení a jeho výška dosahuje 180 nebo dokonce 206 cm.
2012
V dubnu 2012 vzniká v České republice oficiální zastoupení FAKRO CZECH s.r.o. Tímto krokem se FAKRO chce ještě více přiblížit svým zákazníkům a zvýšit dostupnost výrobků FAKRO na českém trhu.