INTROTALKS: hovory očima architektury

Vložil
Tisková zpráva
06.05.2022 20:25

Časopis INTRO vás srdečně zve do prostor letenské vodárenské věže, kde se 13. května 2022 v 18.00 uskuteční křest nejnovějšího vydání časopisu INTRO a debata nejen o plastu v architektuře. Akce bude první z řady pravidelných setkání, jež se budou konat na netradičních místech a během nichž dostanou slovo zajímavé osobnosti ze světa architektury. Tentokrát to budou architekti Petr Hájek, Martin Kožnar a Petr Šmídek, jejichž příspěvky či projekty najdete právě na stránkách aktuálního INTRA. Neformálním večerem vás budou provázet šéfredaktor časopisu Martin Verner a redaktorka Tereza Šváchová. Dozvíte se, jak toto číslo vznikalo, a budete moci nahlédnout nejen pod pokličku celého pracovního procesu, ale i do architektovy duše a zeptat se na cokoli, co vás zajímá. Na závěr je pro zájemce připravena prohlídka vodárenské věže, kterou vás provede Petr Hájek, autor návrhu její rekonstrukce.

INTROTALKS: hovory očima architektury
KDY: pátek 13. května 2022 v 18.00
KDE: Vodárenská věž Letná, Na Výšinách 1000/1, Praha 7, 170 00
CO: křest nového INTRA, beseda s hosty, diskuze, komentovaná prohlídka vodárenské věže

Z důvodu omezené kapacity sálu prosíme o potvrzení vaší účasti:
https://forms.gle/Eagk5VJCrBkFVm4o7

Vstup zdarma


Petr Hájek (1970) je český architekt a pedagog, spoluzakladatel architektonické a projekční kanceláře HŠH architekti (od roku 2015 HXH architekti), zakladatel Laboratoře Experimentální Architektury (LEA). Je držitel ocenění Architekt roku 2018 a mnoha dalších cen. Jeho architektonická tvorba reaguje na kontext, je svébytná, experimentální, s přesahy i do jiných oborů. Vedle projektů rodinných domů, interiérů, novostaveb či rekonstrukcí kulturních a vzdělávacích budov se Petr Hájek dlouhodobě věnuje také urbanismu. Nyní působí ve vlastní architektonické kanceláři Petr Hájek ARCHITEKTI a rovněž jako pedagog na FA ČVUT a VŠVU v Bratislavě.

Petr Šmídek (1977) vystudoval architekturu na FA VUT v Brně a ŠA AVU v Praze. Od roku 2001 zodpovídá za zahraniční rubriku internetového portálu Archiweb.cz. V letech 2008–2015 vyučoval na FUA TU v Liberci a v současnosti působí na FA VUT v Brně.

Martin Kožnar (1980) studoval FA ČVUT a AVU ŠA Emila Přikryla. V letech 2006–2013 měl společně s Jiřím Bízou Ateliér 25, od roku 2013 vede studio Martin Kožnar Architekt. Zabývá se architekturou ve všech jejích polohách – od urbanismu po drobný detail. Podstatný je pro něj kontext, materiál, řemeslo a vztahy. Důležitá je hravost a obytnost, v konečném důsledku mu jde o prostředí, které vytváří. Za svou tvorbu obdržel řadu ocenění.

0 komentářů
přidat komentář