Integrovaný okenní větrací systém Schüco VentoTherm s rekuperací vzduchu, filtrem a automatizovaným ovládáním

Pohodlné a úsporné větrání se zavřeným oknem - bez teplotních ztrát, hluku, prachu i alergenních pylů

Vložil
Tisková zpráva
23.02.2012 11:30
Schüco CZ s.r.o.

Při každodenním větrání, otevřením či sklopením okna, si málokdy uvědomujeme a připouštíme nevýhody, které s běžným zajištěním přísunu čerstvého vzduchu do místnosti souvisejí. Kromě hluku se do pokoje dostává polétavý prach i nežádoucí alergenní pyly, nemluvě o obtěžujícím hmyzu. Během chladných zimních dnů a nocí navíc z budovy uniká energie potřebná na vytápění. Všechna tato negativa efektivně řeší větrací systém VentoTherm společnosti Schüco. Jedná se o integrovaný systém přívodu a odvodu vzduchu s filtrem, rekuperací a řízením pomocí senzorů. Plynulá výměna vzduchu s možností automatického provozu je zajištěna při zavřeném okně, a to bez průvanu, obtěžování hlukem či hmyzem. Pylový filtr, součást systému VentoTherm, ocení nejen alergici. Další významnou přednost představuje úspora energie, systém snižuje energetické ztráty způsobené odvětráváním až o 35 %.

Větrací systém Schüco VentoTherm je určen pro integraci do hliníkových a plastových oken firmy Schüco. Montuje se do ideální pozice v horní části okna, kde za tichého chodu nasává vzduch z interiéru a přivádí ho k rekuperátoru. Ve stejném okamžiku je z exteriéru nasáván čerstvý vzduch, který je přiváděn přes vnější filtr třídy F7 (dle ČSN EN 779). Tento filtr zabraňuje vstupu pylů, jemného prachu i drobného hmyzu. Poté je venkovní vzduch přiveden k rekuperátoru, kde se ohřívá pomocí odváděného vzduchu a přivádí do interiéru. Odváděný vzduch ochlazený tímto procesem poté odchází ven.

Ovládání systému Schüco VentoTherm je jednoduché. Zapínání a vypínání systému, stejně jako volba jednoho ze dvou stupňů intenzity větrání, se provádí pomocí ovladače integrovaného do rámu okna. Doplňující komfort zajišťuje funkce automatického provozu. V tomto režimu sledují integrované senzory vlhkosti a emisí CO2 kvalitu vzduchu a řídí odvod "starého" a přívod čerstvého vzduchu. Ventilace se tak v podstatě přizpůsobuje individuálním požadavkům uživatele. Pomocí dálkového řízení lze větrací jednotku VentoTherm napojit a integrovat do systému centrálního řízení budovy.

Schüco VentoTherm, efektivní systémové řešení pro decentrální větrání při zavřeném okně, je nenáročný na prostor a plně integrovaný v rámu (průměrná instalační výška činí pouhých 50 mm). Všechny vlastnosti zavřeného okna, jako např. ochrana před hlukem a vloupáním, přitom zůstávají zachovány. Systém je tichý, díky minimálnímu vlastnímu šumu v hodnotě < 26 dB (A) ve stupni 1 (15 m³/hod) je vhodný i pro instalaci do ložnicí. S účinností rekuperace až 45 % lze dosáhnout značných úspor energie, větrací jednotka snižuje energetické ztráty způsobené odvětráváním až o 35 %. Tím lze navýšit energetický standard budovy a zajistit příjemné klima a kvalitu vzduchu v místnosti při dodržení platných norem a předpisů. Systém zajistí efektivní větrání v novostavbách, u sanací i rekonstrukcí.
 
Pro více informací navštivte www.schueco.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články