HS portály Slavona

Vložil
Tisková zpráva
03.08.2023 20:30
SLAVONA, s.r.o.

V moderních stavbách se často setkáváme s požadavky na dodávku velkoformátových posuvných dveří, tedy tzv. HS portálů. Není divu, vždyť takové výplně dodávají stavbám osobitost a tvoří významnou součást jejich architektury. Uživatelům domů pak nabízí další benefity, které stojí za to brát v úvahu.

Podoba domu je záležitost, kterou jeho budoucí obyvatelé řeší hned při prvních úvahách o stavbě nového obydlí. HS portály jsou v současnosti součástí drtivé většiny nových projektů. Neřeší se však jen jejich velikost, ale i způsob, jakým jsou do stavby začleněny. Jasným trendem je poptávka po výrobcích, které mají minimální nebo na první pohled žádný rám a jsou pozoruhodným designovým prvkem.

Kromě nesporné, vysoké designové úrovně přinášejí HS portály i další výhody. Jednou z největších předností tohoto řešení je propojení vnitřních prostor s okolním prostředím, což opticky zvětšuje interiér a dodává mu příjemnou atmosféru. Posezení za velkoformátovým oknem má své kouzlo v každém ročním období a všichni majitelé takových prvků to jistě rádi potvrdí.

Velkými prosklenými plochami samozřejmě proniká do interiéru více světla, šetří náklady na vnitřní osvětlení a obyvatelé se ve svých přirozeně prosvětlených domovech cítí komfortněji. Ruku v ruce se světelnými zisky přichází i benefit v podobě tepla. Samozřejmostí a nutnou podmínkou pro správné proudění tepla dovnitř a ne ven je kvalitní izolační sklo a také orientace vzhledem ke světové straně.

V případě HS portálů stojí za zmínku také jejich praktičnost. Vzhledem k jejich konstrukci s posuvným křídlem šetří prostor a navíc nabízí velký a bezbariérový průchod mezi interiérem a exteriérem. Robustní kování také nepotřebuje téměř žádnou údržbu a je snadno ovladatelné bez vynaložení větší fyzické síly. Navíc je možné použít i elektrický pohon, který z otevírání a zavírání portálového křídla činí doslova hračku. Pohonná jednotka je skryta v rámu portálu a nijak nenarušuje design okna.

Slavona nabízí HS portály v různých provedeních, které odpovídají nabízeným profilovým řadám. V nejmodernější řadě Progression jsou posuvné dveře v ultimátním designu, který v interiéru kombinuje dřevěný rám křídla s bezrámovým fixním sklem a v exteriéru se vyznačuje nenarušeným skleněným povrchem se smaltovanými okraji.

> https://www.slavona.cz/zdvizne-posuvne-dvere/
0 komentářů
přidat komentář

Související články