Dotek kovu v interiéru: vypínače, osvětlení a dveřní komunikátory

Vložil
Tisková zpráva
27.10.2021 15:05
Hager Electro s.r.o.

Že kov působí studeně a neosobně? Opak je pravdou! Originální, neotřelé a moderní interiéry dokáže kovový akcent povznést doslova do designových výšin. Kvalitní kovové materiály nejen že jsou téměř nesmrtelné, ale v dobrém slova smyslu žijí a stárnou spolu s obyvateli domu. V čase získává kovový materiál svou vlastní identitu, mění se, přetváří a získává patinu. Nikdy se neomrzí a neokouká. Pozvěte do svého interiéru kov…a dovolte mu ožít!

„Jedním z  doplňků, který často rozhoduje o celkovém dojmu z interiéru, jsou vypínače a zásuvky. A přestože většina investorů při zařizování svého interiéru věnuje značnou pozornost výběru osvětlení, na vypínače se často tak trochu zapomíná,“ zamýšlí se Thomas Grund, generální ředitel společnosti Hager v České republice, do jejíhož portfolia patří mimo jiné exkluzivní vypínače značky berker. „Naštěstí většina architektů věnuje pozornost i nejmenším detailům a nenechává volbu vzhledu těchto elektroinstalačních prvků na investorech samotných nebo dokonce na elektrikářích,“ dodává s úsměvem Thomas Grund. Vypínače a zásuvky dokáží v interiéru splnit téměř jakoukoliv roli, kterou od nich architekt požaduje. Některé jsou decentní a téměř neviditelné, jiné svými materiály zařízení interiéru doplňují a jiné dokáží dokonce převzít hlavní roli a stát se v celkovém zařízení domu nebo bytu stěžejním a nápadným prvkem.

V portfoliu vypínačů značky berker najdete širokou škálu zajímavých materiálů – vedle kvalitních plastů, dřev, skla nebo třeba akrylátu a betonu jsou mezi architekty nejžádanější právě vypínače kovové. V široké paletě kovových vypínačů a zásuvek najdete několik odstínů eloxovaného hliníku nebo nerezovou ocel. Vše samozřejmě s veškerými moderními funkcemi, které dnešní elektroinstalace vyžaduje – např. otočnými stmívači, USB a HDMI zásuvkami nebo digitálními termostaty. „A komu by nestačil standardní výběr kovových rámečků z několika odstínů eloxovaného hliníku nebo nerezové oceli, může si v rámci našeho zakázkového výrobního programu Hager Manufaktura objednat vypínače a zásuvky téměř z jakéhokoliv materiálu a v jakékoliv barvě – pro potřeby architektů po celém světě už jsme realizovali například vypínače v různých odstínech mědi, záměrně zestařené s kovovou patinou, ale i ze žlutého nebo růžového zlata,“ vypočítává Thomas Grund.

Vzhled všech těchto elektroinstalačních ovládacích prvků berker lze skvěle zkombinovat s designem dveřních komunikátorů od stejného výrobce – společnosti Hager. Jak vypínače berker, tak dveřní komunikátory najdete v sortimentu designového obchodu MONOBRAND. „Vždycky říkám, že dveřní komunikátor je taková vizitka vašeho domu. Bývá to to první, co každý příchozí z vašeho domu uvidí, tak bychom jeho výběr neměli podceňovat,“ poodhaluje zakladatelka MONOBRANDU, paní Katrin Grund. Obchod a showroom MONOBRAND si dává za cíl přinášet na český trh neotřelé a vysoce kvalitní interiérové doplňky – vedle zmíněných vypínačů a komunikátorů ještě např. svítidla nebo dveřní kování. „Kov bývá sázkou na jistotu. Nikdy nepůsobí lacině, dodává interiéru jistou opravdovost a trvalou hodnotu. A pokud citlivě zkombinujete hodnotné kovové prvky, výsledek bude impozantní,“ uzavírá Katrin Grund.

Text a foto: Hager Electro

hager.cz/vypinac
elektrinaspravne.cz
monobrand.cz

0 komentářů
přidat komentář

Související články