CERSAIE 2013 report !

Vložil
Tisková zpráva
22.10.2013 08:15
ARCHTILES s.r.o.

Závody v tom, kdo vyrobí větší keramickou dlaždici, jsou s největší pravděpodobností u konce. Práce s dlaždicí o rozměru 150 x 300 cm a váze téměř 100 kilogramů naráží při pokládce na lidské i technické hranice, takže se v reportáži z  letošního ročníku nejvýznamnější italské výstavy keramických dlažeb a obkladů Cersaie 2013 můžeme v klidu zaměřit na krátký průřez designem a motivy, kterým výrobci věnovali největší prostor svých expozic. 
31. ročník Cersaie, který se uskutečnil na konci září v Boloni,  ukázal nejnovější trendy a s stejně jako loni se stal silným zdrojem inspirace našeho studia keramických obkladů Archtiles.

První místo již několikátý rok zaujímaly především dlaždice imitující nejrůznější dřeva. Prezentaci těchto produktů, až na malé, ale významné výjimky, nabídli všichni výrobci na veletrhu. Poukázali na skutečnost, že příchod digitálních technologií do výroby keramických dlažeb posunul imitace opět o další významný krok dopředu a použití těchto dlaždic přestává být obecně jakýmsi kompromisním řešením.


Naopak, právě díky technickým vlastnostem, přesvědčivému designu a věrohodnému formátu nabízejí velice kvalitní, dlouhodobé řešení pro veřejné a silně namáhané prostory bez nutnosti zvláštní údržby. A to při cenách, které jsou oproti klasickému dřevu při podobném designu zhruba na polovině.

Velmi poutavý stánek měl na veletrhu tradiční evropský výrobce dvouvrstvých dřevěných podlah LISTONE GIORDANO MARGARITELLI. Kouzlu opravdového dřeva ve spojení s filozofií výrobce jsme neodolali a zkušebně zařadili tyto produkty do našeho sortimentu.


Nejzajímavějším trendem, jaký jsme na veletrhu keramických dlažeb a obkladů zaznamenali, je návrat k původním motivům keramických dlažeb. Jeho první vlaštovku, dlaždice FRAME od firmy REFIN, jsme nedávno prezentovali také na českém trhu.

Na oblibu těchto dlaždic rychle reagovali i další výrobci. Za pozornost stojí například slinuté rektifikované provedení ve formátu 29,75 x 29,75 mm od výrobce APARICI, které je určeno jak pro privátní použití, tak i pro silně zatížené prostory. V původních formátech 20 x 20 mm a 15 x 15 mm v glazovaném provedení na slinutém střepu považujeme za nejzajímavější počiny společnosti MADE A MANO, v levnějším pak provedení od firmy RECER.Česku zatím neznámý výrobce glazovaných obkladů a mozaik, obohatí náš sortiment  asi nejvíce. Již jsme pro Vás začali připravovat samostatný článek, na který si Vás s předstihem dovoluji pozvat…


P.Kunt, Archtiles
0 komentářů
přidat komentář

Související články