Celoskleněné stěny

Vložil
Tisková zpráva
04.12.2017 07:00
J.A.P. spol. s r.o.

celoskleněná stěna, model EPSILON
Velká variabilita provedení dělá z celoskleněných stěn nenahraditelného pomocníka při oddělování dvou prostor za současného zachování jejich optického propojení. 


Pro snadnější výběr s investorem je k dispozici celkem deset typizovaných řešení celoskleněných stěn, které se v praxi nejvíce používají. "Kombinují ideálně celoskleněné jednokřídlé či dvoukřídlé dveře s fixní skleněnou stěnou a světlíky," vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., českého opracovatele skla. O interiérových výhodách celoskleněných stěn - optickém zvětšení prostoru a maximální propustnosti denního světla ze sousedících prostor, se ani nemusíme více rozepisovat.

Bezpečné sklo

Celoskleněné stěny jsou vždy tvořeny bezpečnostním kaleným sklem, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy než sklo obyčejné. "Rozbití kaleného skla v ploše je v běžném provozu domácnosti takřka nemožné. Pokud ovšem dojde k jeho poškození, rozpadne se na neostré úlomky, o které se nezraníte," dodává Petr Paksi.

Kalené sklo už později nelze nijak mechanicky opracovávat - například vrtat nebo řezat. "Proto je velmi důležité dbát na přesné zaměření prostoru, do kterého plánujete skleněnou stěnu umístit," upozorňuje Petr Paksi.

Typy skel

celoskleněné posuvné dveře s pískovaným motivem

Celoskleněná stěna nemusí být pouze z čirého skla, které dokonale zachovává propustnost světla, ale samozřejmě i úplný průhled. Volit lze také sklo pískované či tónované, tzv. planibel sklo. "Pískované sklo vzniká otryskáváním jemným pískem a tónované neboli planibel sklo si můžete natónovat do šedého, modrého nebo bronzového odstínu," objasňuje Petr Paksi. Další volbou je pak sklo satinato, neboli tzv. "ledové" sklo. Jedná se o jednostranně leptané sklo, které není průhledné, ale průsvitné. Všechny tyto zmíněné varianty sklu snižují průhlednost a umožňují jistou dávku optického oddělení sousedících místností.
A pokud chcete interiér doplnit opravdu originální dekorací, jde pro celoskleněnou příčku zvolit Grafosklo, do kterého lze zalaminovat jakýkoliv obrázek, grafiku či jiný motiv. Jeho možnosti jsou v dekoru takřka neomezené.

celoskleněná stěna s Grafosklem

celoskleněná stěna s Grafosklem

Více na www.sklenenastena.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články