Celoskleněná okna Skywall fascinujících rozměrů a štíhlá jako nikdy předtím

Vložil
Tisková zpráva
10.07.2018 09:40
JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Český výrobce oken JANOŠÍK posouvá možnosti kolekce oken Skywall a přichází s verzí Skywall Sparrow, která boří limity v dosavadních rozměrech a je subtilní jako nikdy předtím. Fúze domu s okolní přírodou začala v novém měřítku.


Celoskleněný design díky přetaženým sklům.
Fixní bezrámová okna až 16 x 3,2 m bez dělení.
Posuvná okna až 700 kg (cca 4 x 3,2 m).
Šířka posuvného rámu 50 mm.

Kolekci unikátních oken Skywall pro českého výrobce oken JANOŠÍK navrhl architekt Zdeněk Fránek. Využívá spojení nejlepších vlastností dřeva a skla v zcela nové dimenzi. Přírodní dřevo zajišťuje příjemný pocit v interiéru, zvenku chrání přetažená skla dřevěné rámy před povětrnostními vlivy a okno se tak stává bezúdržbovým. Přetažená skla jsou keramicky potištěná (smaltovaná).

Celoskleněná okna Skywall jsou od roku 2014, kdy byla představena, součástí desítek domů i vil napříč Českou republikou. Všechna fixní okna jsou řešena bezrámově, posuvná a otvíravá okna jsou přetažená keramicky potištěným sklem, působí tak jako jednolité skleněné plochy. Minimalistický design vyzní především na dlouhých pásových oknech, které se mění v dlouhé pásy skel.

"Dobrý design u oken není vidět, okno v kontextu domu nevnímáte, maximálně splyne s domem a nechává vyznít výhledy za nimi a prostředí před ním." říká Jakub Janošík, který zajišťuje vývoj nových produktů. "To je i nosná myšlenka pro novinku Skywall Sparrow. Subtilní rámy více splynou, jejich čistý design je nepatrný a velkoformátové plochy nic nenarušuje."

Firma JANOŠÍK ve svém přístupu také vyniká vstřícností k atypickým řešením, vyvíjí různé detaily i celé výrobky pro konkrétní stavby na míru. Pro DDAANN architekty to byl detail, který okna Skywall slícoval s venkovní hranou fasády. Pro Fránek Architects vyprojektovali a vyrobili celoskleněnou kostku, která je vsazená do sedlové střechy.

0 komentářů
přidat komentář

Související články