Autodesk a Avatech Solutions dodávají platformu Revit do společnosti HDR

HDR rozšiřuje využívání metody BIM k posílení oblasti spolupracujícího navrhování a ke zvýšení produktivity

Vložil
Tisková zpráva
19.06.2008 00:00
Autodesk, s.r.o.

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, společně s firmou Avatech Solutions, prémiovým poskytovatelem řešení Autodesk, oznamují, že společnost HDR zařadila platformu Revit mezi své nástroje využívající metodu BIM (informační modelování budov). Platforma Revit tak zvýší produktivitu a posílí spolupráci mezi jednotlivými profesemi v oblasti navrhování v rámci celé společnosti. Firma HDR podepsala 3-letou smlouvu v hodnotě několika milionů dolarů, která zahrnuje téměř 1 800 licencí softwaru Autodesk a konzultační služby poskytované společnostmi Autodesk i Avatech Solutions. Vedle platformy Revit zahrnuje dohoda navíc licence na softwarové produkty AutoCAD Architecture a AutoCAD MEP.

„Společnost HDR využívá metodu BIM již déle než tři roky,“ říká Brandt Karstens, viceprezident a ředitel divize architektury ve společnosti HDR. „Platforma Revit umožňuje plně uchopit trojrozměrné BIM modelování a databázový přístup. Pro naše konstrukční aktivity navíc využíváme řešení AutoCAD Architecture a AutoCAD MEP. Konkrétně se jedná o oblasti vodohospodářství, životního prostředí a obchodní klasifikace pro řízení zdrojů. Manažerský tým společnosti HDR vnímá novou dohodu a nástroje BIM od Autodesku jako klíčové impulsy k dosažení našeho cíle, tedy fungovat na bázi metody BIM kompletně do konce roku 2010.“
HDR je architektonická, konstrukční a konzultační firma vlastněná zaměstnanci. HDR zaměstnává více než 6 800 profesionálů na více než 150 místech po celém světě. Společnost je vysoce uznávána pro svoji širokou expertízu v různých projektových oblastech, od zdravotní péče a nanotechnologie po dopravu, vodohospodářství a správu životního prostředí. Mezi klienty firmy se vedle komerčních organizací řadí rovněž významné veřejné subjekty, jako například U.S. Army Corps of Engineers a National Park Service. Používání platformy Autodesk usnadní společnosti HDR spolupráci v oblasti konstruování napříč celou společností a celkově zlepší služby díky rychlejší identifikaci konstrukčních problémů v  návrhovém procesu. To ve svém výsledku eliminuje zpoždění i náklady na materiál.
Metoda BIM je integrovaný proces postavený na koordinovaných, spolehlivých informacích o projektu, počínaje návrhem, přes konstrukci až po provozní operace. S pomocí metody BIM mohou architekti, inženýři, konstruktéři a vlastníci firem snadno vytvářet koordinované, digitální návrhové informace a dokumentace. Tyto informace poté mohou využít pro přesnější vizualizaci, simulaci a analýzu výkonu, vzhledu a nákladů a díky tomu spolehlivě dodat projekt rychleji, ekonomičtěji a s menším dopadem na životní prostředí.
Již 10 let pomáhá společnost Avatech Solutions firmě HDR dosahovat jejích obchodních cílů prostřednictvím inovativních technologických řešení. Avatech v HDR v minulosti zavedl metodu BIM a nyní pracuje na intenzivním přechodu firmy HDR na platformu Autodesk. Autodesk a Avatech Solutions budou spolupracovat na implementačním plánování, alokaci zdrojů a monitorování kroků směřujících ke stanoveným cílům.
„Již dlouhou dobu radí Avatech firmám a průmyslovým lídrům na trhu, jakou je i firma HDR. Náš tým vždy myslí na to, jak s pomocí prvotřídních technologií dosáhnout podstatného zdokonalení obchodních procesů,“ vysvětluje George Davis, prezident a CEO, Avatech Solutions. „Naše značné zkušenosti z několika průmyslových odvětví a bezkonkurenční technologická kvalifikace nám nadále umožňuje pomáhat podnikům, které v rámci svého oboru chtějí udávat směr a tzv. zvyšovat laťku ve svém oboru. Těšíme se na další spolupráci se společností HDR nejméně po dalších 10 let."
„HDR sdílí vizi Autodesku. Metodu BIM považujeme za ideální proces pro integrovanou dodávku projektu,“ uvádí Jay Bhatt, senior viceprezident, Autodesk AEC Solutions. „Těší nás skutečnost, že vedoucí firmy na trhu, jako je například HDR, používají platformu Revit společně s dalšími BIM řešeními jako Autodesk Civil 3D, pro vytváření profesně spolupracujících BIM postupů pokrývajících návrhy infrastruktur, architekturu, a návrhy projektování kovových konstrukcí.”


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

> Stránka společnosti Autodesk v katalogu