Visiting Editors #7 : Expanded Design

Andreas Rumpfhuber

Zdroj
Galerie VI PER
Vložil
Tisková zpráva
11.11.2018 19:35
Praha

Karlín

V pondělí 12. listopadu 201819:00 hodin se v Galerii VI PER uskuteční sedmá přednáška z cyklu Visiting Editors o tom, jak budeme bydlet a jak to souvisí s tím, co budeme dělat.

ANDREAS RUMPFHUBER: PRACOVNÍ PŮVAB. O MĚSTĚ PO KONCI PRÁCE

Přednáška architekta Andrease Rumpfhubera se bude točit kolem změn modelů práce v západních industrializovaných krajinách v 50. a 60. letech minulého století, jejich důsledků v produkci architektury a našich měst a jak od té doby stále ovlivňují náš subjektivní pohled na svět. Historie v jeho podání je úzce spjata s využitím a rozšířením kybernetické logiky. Zmíní objev „tvorby kancelářské krajiny“, projekt Mobile Office Hanse Holleina a další poválečné projevy aktivismu související s konceptem nemateriální práce a jak to vše souvisí s naší koncepcí bydlení.

Andreas Rumpfhuber
je architekt a teoretik architektury, který žije ve Vídni. Vede kancelář Expanded Design, je autorem či spoluautorem knih Architektur immaterieller Arbeit (Vienna, 2013), The Design of Scarcity (Moscow, 2014), Modelling Vienna: Real Fictions in Social Housing (Vienna, 2014), Wunschmaschine Wohnanlage (Vienna, 2016) a Into the Great Wide Open (Barcelona, 2017), byl hostujícím pedagogem v oboru strategie prostoru a navrhování na škole architektury Muthesiovy Akademie umění v Kielu, na Státní akademii umění ve Stuttgartu a na Technické univerzitě ve Vídni vede ateliérovou výuku urbanismu.

Veřejný vzdělávací program Visiting Editors je projektem platformy Fake Cities True Stories ve spolupráci s Galerií VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně.
Kurátorka: Maria Topolčanská
Design: Ľubica Segečová

0 komentářů
přidat komentář

Související články