Umění-technologie-politika: Bauhaus jako fenomén přelomové doby

Zdroj
Daniel Ort, Masarykova demokratická akademie
Vložil
Tisková zpráva
07.11.2019 12:00
Brno

Dovolujeme se na vás obrátit s pozváním na sympozium Umění-technologie-politika: Bauhaus jako fenomén přelomové doby, které pořádáme ve čtvrtek 7. listopadu 2019 od 18.00 hodin v malé aule FA VUT v Brně (místnost A118, Poříčí 5, Brno). Sympozium se koná u příležitosti 100. výročí založení školy Bauhaus.
Bauhaus vznikl v době, která byla přelomová. Umění a řemeslo se muselo vyrovnat s nástupem masové průmyslové produkce, se vznikem řady nových technologií a vztahu člověka k nim a Bauhaus se navíc musel potýkat s rozmáhajícím se kulturně konzervativním fašismem. I my dnes máme před sebou výzvy podobného typu: žijeme v době rychlé digitalizace a robotizace, čelíme také potřebě přechodu na udržitelné hospodaření. Nové technologie se mění velkou rychlostí a spolu s nimi i lidské interakce, štěpí se i společnost.
Jaká je role architektury, umění a designu ve zvládání těchto výzev? Co si můžeme pro naši dobu vzít z úspěchů i porážek Bauhausu? Co se vůbec dá jako úspěch nebo porážka Bauhausu definovat?
Na tyto a další otázky odpoví výtvarník a pedagog Pavel Karous, sociolog Ondřej Lánský, politoložka Kateřina Smejkalová a historička architektury a kurátorka Šárka Svobodová.
Registrovat na sympozium se můžete zde. Vstup je zdarma.

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář