Radovan Lipus: Šumné stopy v Argentině

Zdroj
Antikvariát a klub Fiducia
Vložil
Tisková zpráva
27.01.2014 18:30
29. ledna 2014 od 18:00 hodin vystoupí v ostravském antikvariátu a klubu Fiducia Radovan Lipus, který společně s Davidem Vávrou a štábem České televize stopovali více než měsíc na podzim roku 2013 otisky tvůrců z českých zemí v Argentině.
Dříve, než se budete moci seznámit s výsledky jejich pátrání v podobě 5 nových dílů cyklu Šumné stopy, zveme vás na přednášku režiséra a scénáristy Radovana Lipuse, doplněnou množstvím fotografií z této vzdálené a exotické země.
Seznámíte se nejen s pozoruhodnými stavbami, které v Argentině zanechali architekti a stavitelé s kořeny v českých zemích, jako byli a jsou Juan Kraus, Francisco Ctibor, Carlos Navrátil, Juan Nepomucenus Švagr či dosud žijící Estanislao Kocourek, ale poznáte také kus osmé největší země světa, od atlantického pobřeží v letovisku Mar del Plata přes mrakodrapy v Buenos Aires až k zaniklým jezuitským misiím, či vesnicím indiánského kmene Guaraní nedaleko velkolepých vodopádů Iguazú.
Již od 16:00 hod. se v Domě knihy – Knihcentrum (dříve Librex) koná autogramiáda Radovana Lipuse, který bude podepisovat svou knihu O smutné továrně. V roce 2013 ji vydalo nakladatelství Meander, ilustracemi a kolážemi ji doprovodila Veronika Podzimková a David Vávra. Tato publikace získala na podzimním knižním veletrhu cenu Nejkrásnější dětská kniha.
0 komentářů
přidat komentář

Související články