Radovan Lipus: Šumné české stopy na Balkáně

Zdroj
Antikvariát a klub Fiducia
Vložil
Tisková zpráva
30.11.2010 10:50
Antikvariát a klub Fiducia a sdružení Šumná města vás zvou na přednášku Radovana Lipuse Šumné české stopy na Balkáně. Přednáška s projekcí proběhne ve čtvrtek 2.12. od 18:00.

Přednáška Radovana Lipuse o stavbách českých architektů v Bosně a Hercegovině, zejména v její metropoli – Sarajevu. Hlavní pozornost bude věnována architektu Karlu Paříkovi (1857 Veliš u Jičína – 1942 Sarajevo), který je autorem více než stovky doložených staveb na území této bývalé součásti Rakousko-Uherska. Přednáška bude doplněna projekcí fotografií z natáčení stejnojmenného televizního cyklu v červenci 2010.
Radovan Lipus – autor úspěšného televizního cyklu Šumná města, pod kterým je autorsky podepsán společně s architektem Davidem Vávrou. Krátce působil v Činoherním klubu a od roku 1992 v angažmá činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, hostoval např. v Národním divadle, Komorní scéně Aréna, Těšínském divadle, Moravském divadle Olomouc, Národním divadle Brno, Divadle ABC, Divadle na Vinohradech a dalších divadlech. Vyučuje na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a na DAMU, publikuje prózu i fejetony a spoluúčinkuje v komorním pořadu Stesk kavárenského povaleče.

Akce antikvariátu a klubu Fiducia podporují: Statutární město Ostrava, Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj, Nadace české architektury, ČSOB, Nadace Via, manželé Feltlovi.
0 komentářů
přidat komentář

Související články