Petr Lešek vs. městský architekt Ondřej Busta

Zdroj
FUA TUL
Vložil
Tisková zpráva
17.10.2019 08:35
Přednášky

Liberec

Petr Lešek
Ondřej Busta

Zkušenost městského architekta Českého Krumlova, znovuobjevení městkého architektv malém městě.
Přednáška z cyklu Petr Lešek vs. Městský architekt. První hostem Petra Leška bude Ondřej Busta, absolvent Fakulty umění a architektury v Liberci v roce 2004. V letech 2005-07 pracoval v Praze a v letech 2007-09 v Londýně. V roce 2010 se stal spoluzakladatelem architektonického studia ROBUST a rok poté byl externím architektem města Krnov. V letech 2014-19 byl odborným asistentem v ateliéru Architektura 4 u Romana Brychty na UPRUM a od roku 2017 je externím městským architektem Českého Krumlova.
Petr Lešek je absolvent FA ČVUT a spoluzakladatel ateliéru Projektil architekti. V letech 2011 až 2014 byl členem představenstva České komory architektů.
Přednáška Ondřeje Busty o jeho zkušenosti městského architekta v Krnově a Českém Krumlově, uvede sérii věnovanou tématu městských architektů v ČR. Český Krumlov je, kromě specifičnosti turisticky atraktivního města v bývalých Sudetech, zajímavý i znovuobnovením pozice městského architekta. Na příkladu města s 13 tisíci obyvateli mimo hlavní dopravní trasy ukazuje možnosti a limity takové pozice. Přednášku uvede a následnou moderovanou debatu bude vést Petr Lešek, který se dlouhodobě věnuje tématu péče o kulturní prostředí - architekturu malých a středních měst, architektonickým soutěžím a politikám architektury.

FUA TUL, budova F2, 1. patro, posluchárna F13
Husova 1290/75, Liberec
Přednáška je určena i pro veřejnost.
0 komentářů
přidat komentář

Související články