Petr Lešek vs. městská architektka Zdeňka Vydrová

Zdroj
FUA TUL
Vložil
Tisková zpráva
19.11.2019 10:20
Přednášky

Liberec

Petr Lešek
Zdeňka Vydrová

Zkušenost městské architektky Litomyšle, 26 let budování kvalitního prostředí

FUA TUL, budova F2, 1. patro, posluchárna F13
Husova 1290/75, Liberec
Přednáška je určena i pro veřejnost.

Přednáška z cyklu: Petr Lešek vs. Městský architekt. Druhým hostem Petra Leška bude Zdeňka Vydrová, absolventka Fakulty architektury VUT Brno. V roce 1991 založila vlastní architektonickou kancelář, která se zabývá stavbami pro veřejný sektor a soukromé stavebníky. Dále řeší zpracování a konzultace územně plánovací dokumentace. Od roku 1992 externě spolupracuje s městem Litomyšl ve funkci městské architektky. Ve stejné funkci je od roku 2005 také v Tišnově. Publikuje v českých i zahraničních časopisech a účastní se přednášek. Její práce byly součástí řady výstav architektury doma i v zahraničí. V Brně, Praze, Bratislavě. V Litomyšli v Galerii Pakosta a v Regionálním muzeu. Ve Slovinsku, rakouském Grazu a na výstavě Český salon v IFA v Paříži.
Moderovanou debatu uvede Petr Lešek, který se dlouhodobě věnuje tématu péče o kulturní prostředí a architekturu malých a středních měst, architektonickým soutěžím a politice architektury.
Petr Lešek je absolvent FA ČVUT a spoluzakladatel ateliéru Projektil architekti. V letech 2011 až 2014 byl členem představenstva České komory architektů.
Přednáška bude pojednávat o tom jak je Zdeňka Vydrová od roku 1993 nepřetržitě městskou architektkou v Litomyšli. Spolu s kvalitními starosty, pro které bylo a je téma kvality prostředí podstatné. Výborná spolupráce s odborem investic je důvodem, proč je dnes Litomyšl městem s nejkvalitnější architekturou v České Republice, jehož sláva již přesáhla i státní hranice. Mimo ukázky mimořádných realizací je pak podstatné i téma přenositelnosti Litomyšlského vzoru na jiná města.

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články