Milica Topalović (CH): Agriterritories

Landscape Exchange # 5

Zdroj
Michaela Marešová, Norm-a galerie z.s.
Vložil
Tisková zpráva
19.01.2021 18:00
Praha

Nové Město

Srdečně Vás zveme v pondělí 25. ledna 2021 v 19:00 hodin na online přednášku galerie Norma space, která uzavírá přednáškovou sérii Landscape Exchange.
Pátý a poslední díl série Landscape Exchange bude diskuzí o urbánní transformaci současných zemědělských teritorií v metropolitních i venkovských oblastech. Naším hostem bude Milica Topalović, architektka, vědecká pracovnice a docentka architektury a územního plánování na ETH v Curychu. Milica pohovoří o výzkumných metodách a tématech jejích teritoriálních průzkumů a projektů ve venkovských oblastech Singapuru, Švýcarska a v údolí Nilu.
Práce Milici Topalović se zabývá urgentními transformačními procesy, kterým jsou mimoměstské oblasti vystaveny prostřednictvím pohybu kapitálu, sociální restrukturalizace a klimatických změn. Se svým týmem a studenty ETH podnikla celou řadu teritoriálních studií po celém světě ve snaze decentralizovat a "ekologizovat" přístupy architektů k městu a urbanizaci jako takové. Program Architecture of Territory na ETH odhaluje tyto obavy v prostředí architektonického vzdělávání a otevírá širší pole pro výuku, výzkum a architektonickou praxi.  

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články