Zdroj
Krajská vědecká knihovna v Liberci
Vložil
Tisková zpráva
13.05.2014 11:30
Rudolf Bitzan


zpět na článek
3 komentáře
K architektovi Rudolfu bitzanovi a přednášce uskutečněné dne
I.P. ze sudet
| 14.05.14 06:33
Komentář, zároveň k uskuzeč. přednáš.v Lib. knihovně ,J. Zemana z NPÚ. V komentáři není uvedeno, kterou průmyslovou školu studoval, asi stavební.Přednášející nebyl schopen odpovědět na ot. který stavební styl u p. arch. Bitzana to byl.Byla to geometr. secese a ranná moderna. To mi včera J.Zeman neodpověděl. Jinak to byla velmi dobře připravená přednáška s mnoha diapozitivy, Můj poznatek je, že se arch. Bitzan Rudolf se nevzdával,a to i přesto, že mnoho jeho projektů nevyhrálo architek soutěže. Ale měl hodně mecenášů, kterří si projekty u něj objednávali.Byly to zejména projektyvil průmyslníků ve Frýdlantě a první vodojem v novém Městě pod Smrkem.Čeští němci v tom národnostním boji, tak trochu odsouvání na druhou kolej. V rámci rodiny, mám dva syny u rodinného stolu připomenu houževnatost tohoto muže.Jinak se těšíme na otevření muzea v Liberci po rekostrukci, připadne na den 22.5.2014. A je škoda, že veškerý textilní průmysl, který slavill uspěchy a měl zisk, už není.Těším se i do Veteržního paláce 18.5.2014. I.Pavlů
Bitzan
J. Zeman
| 15.05.14 08:58
Dobrý den pane Pavlů,

škola se celým jmenovala Státní průmyslová škola v Liberci (zprvu K. K. Staatsgewerbeschule in Reichenberg, později jen Staatsgewerbeschule in Reichenberg), dnešní SPŠSE a VOŠ na Masarykově ul, Masarykova ul.), která mj. měla stavební oddělení, ale čistě stavební průmyslovka to nikdy nebyla. Proto je v komentáři uvedeno jen průmyslová škola. A druhá věc, nevybavuji si, že by se mě kdokoliv po přednášce ptal, na stavební styl u architekta Bitzana, nicméně to že stavěl v duchu pozdní secese a moderny zaznělo na přednášce několikrát.

Přeji hezký den,

J. Zeman

Rudolf Bitzan
Jaroslav Zeman
| 14.02.18 09:07
Hallo, ich bin ein Urenkel von Rudolf Bitzan und würde gern Ihr Buch über meinen Urgroßvater kaufen. Viele Grüße J. Ruder
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.