Hranice architektury : Společenská odpovědnost architektury

Zdroj
Ing. arch. Karolína Kripnerová, Architekti bez hranic, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
07.10.2018 22:00
Praha

Architekti bez hranic organizují již třetí debatní večer v řadě tentokrát na téma Společenská odpovědnost architektury. Veřejná debata je součástí cyklu Hranice architektury, který spolek Architekti bez hranic odstartoval začátkem roku.

Termín: 9. října 2018

Místo konání: Skautský institut, Staroměstské nám. 1/4, 110 00 Staré Město
, Praha
Začátek diskuze: 19:30 hodin

Vstupné: zdarma

Hosté: Ing. arch. Miroslav Vodák (architekt, člen spolku CBArchitektura), Mgr. Petr Borecký (starosta města Úvaly) Pořadatel: Architekti bez hranic, z. s.

Témata diskuze budou:
1) Společenská odpovědnost architektů
2) Formy angažovanosti

3) Role městského architekta

Co znamená společenská odpovědnost pro architekta? V čem spočívá společenská angažovanost architekta a jaké má formy? Co vedlo k vytvoření funkce městského architekta a v čem se liší od ostatních architektů? Diskusní večer je otevřen odborné i laické veřejnosti. Během večera bude prostor pro otázky z publika.
Našimi hosty budou pánové Ing. arch. Miroslav Vodák a Mgr. Petr Borecký.

Ing. arch. Miroslav Vodák (*1979), absolvent Fakulty architektury ČVUT.

Architektonickou praxi získal v ateliérech A8000 Střítecký Krupauer a CGA Architects v New Yorku. Kromě projektové praxe zaměřené na rodinné domy se jako člen spolku CBArchitektura věnuje propagaci architektury veřejných staveb, veřejného prostoru a organizaci architektonických soutěží. Letos byl nominovaný na cenu architekt roku 2018.

Mgr. Petr Borecký (*1972), absolvent Právnické fakulty Karlovy univerzity.

Po několika letech práce v advokacii působil v soukromém sektoru, kde pracoval nejprve v telekomunikacích, následně pak v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Starostou města Úvaly je od roku 2014.
Přijďte se zamyslet spolu s námi nad tím, jaké jsou hranice odpovědnosti architektů v naší společnosti, ale také nad tím jaký prostor jim sama společnost dává.

Architekti bez hranic je nezisková organizace, která sdružuje architekty a designéry se zájmem o veřejný prostor. Cílem organizace je iniciovat a spolupodílet se na projektech pro znevýhodněné lidi, kultivování veřejného prostoru a posilování mezilidských vztahů. Architekti bez hranic stojí mimo jiné za realizací Orientačního systému v podchodech pod Hlávkovým mostem
nebo iniciativou Veřejné šatní skříně v Praze.

0 komentářů
přidat komentář

Související články